Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

oszust reklamuje się na forum

Zaczęty przez microsofter, Grudzień 05, 2020, 05:38:47 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

microsofter

Zaglądam na forum, a tu taki kwiatek:



To reklama dysków z Allegro, sprzedawanych jako nowe. W rzeczywistości nie są to ,,leżaki magazynowe, mogące mieć rysy powstałe w czasie magazynowania". Przynajmniej część z nich to używki , i to z dużym przelotem. Sprzedawca dostaje je za darmo, po czym zeruje SMART.

Jak wiemy od lat, nie da się zmusić Allegro do zamknięcia aukcji, gdyż mają gruby zysk z tego procederu. Ale dobrze będzie zablokować reklamę, aby nie wyświetlała się tutaj. Co powiesz, Lami?

A przede wszystkim, miejcie się na baczności i włączcie myślenie przed zakupami.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

lami07

Co ja mogę na to powiedzieć? Jedyne co mogę napisać to, że pukasz pod złym adresem i to w dwojaki sposób.
Nie jestem adminem, a nawet jak bym był, to nie miał bym wielkiego wpływu na to co wyświetla ramka z reklamami. Reklamy pochodzą z zewnętrznego źródła (google) i są profilowane. Wyświetlane reklamy bazują na aktywności w sieci poszczególnych użytkowników. Tobie wyświetla się jakiś szemrany towar na allegro, ale komuś innemy wyświetlą się np. zabawki, albo części samochodowe. Wszystko zależy kto czego szukał ostatnio w sieci.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

microsofter

Ostatnio podobny problem był na pewnym blogu, który odwiedzam. Po skargach userów, jedna reklama została zablokowana. Nie wiedziałem, że nie masz takich możliwości.
Cytat: lami07 w Grudzień 05, 2020, 07:04:06 PM
Wyświetlane reklamy bazują na aktywności w sieci poszczególnych użytkowników. Tobie wyświetla się jakiś szemrany towar na allegro, ale komuś innemy wyświetlą się np. zabawki, albo części samochodowe. Wszystko zależy kto czego szukał ostatnio w sieci.
Czytałem o tym wałku i dlatego wszedłem na aukcję. Jeśli inni nie widzą tej reklamy, to dobrze. W każdym razie przestrzegam.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum