Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Prosty, Lekki linux USB dla HP Compaq nx6310

Zaczęty przez Quake96, Luty 02, 2014, 08:31:58 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Quake96

Witam ;)



Jestem totalnie zielony w temacie linuxa, ale warunki w jakich muszę pracować zmuszają mnie do wyboru pingwinka. Obecnie testowałem kilka dystrybucji, ale każda ma jakieś wady. Najbardziej pasował mi bodaże Mint, lecz nie dość, że nie współpracował z moim modemem 3G (Internet z PLAY) to jeszcze nie widział Wi-Fi w moim laptopie :/



Tak więc mam kilka wymagań:



- Prosty w obsłudze (Używam teraz Puppy Ware i jest dla mnie zbyt przekombinowany.)

- W miarę lekki (Słaba przepustowość neta :/ )

- Powinien współpracować z modemem 3G w sieci PLAY

- Powinien współpracować z Wi-Fi w moim laptopie (Wi-Fi od intela)

- Przydałoby się, aby touchpad działał na nim poprawnie (w Puppy Ware dotknięcie touchpada nie jest odbierane jako kliknięcie :/ )



Wiem, że moje wymagania są dość nietypowe, ale niestety jak narazie jedynie Puppy Ware poprawnie obsługuje moje Wi-Fi, lecz jest dla mnie zbyt skomplikowany.



Będę szczerze wdzięczny za pomoc ;)



PS: Jeśli to ważne, to system będzie uruchamiany z 4GB pendriva ze względu na brak dysku twardego w laptopie.

pavroo

#1
Witaj

Jeśli masz problem z Wifi, to w pierwszej kolejności powiedz co to dokładnie jest.

Daj wynik polecenia z konsoli: 'lspci' oraz 'lsusb'

Wtedy będziemy kombinować dalej.

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Quake96

#2
Ciężko będzie teraz podać wyniki, gdyż mam tylko jednego pendriva a obecnie siedzę na Puppy Ware i nie specjalnie mam możliwość zmiany.



A problem polegał zwyczajnie na tym, że po prostu nie wykrywało mojej karty wi-fi. Jedynie jakaś inna wersja Puppy (nie pamiętam teraz jaka) widziała moje Wi-Fi, ale nie dało się go włączyć (klawiszem na klawiaturze).

pavroo

#3
To podaj jego nazwę, model, numer, etc., a najlepiej na jakim chipsecie działa.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Quake96

#4
Laptop to HP Compaq nx6310.



Wi-Fi to dokładnie "Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG/BG"

pavroo

#5
OK, w takim wypadku proponuję Lubuntu 12.04 lub Xubuntu 12.04 LTS.

Aby uruchomić kartę Wifi, spróbuj załadować moduł:

Code:

sudo modprobe -rv iwl3945
sudo modprobe -v iwl3945 swcrypto=1


Jeśli nie pomoż, to:

Code:

sudo modprobe -rv iwl3945
sudo modprobe -v iwlegacy bt_coex_active=N
sudo modprobe -v iwl3945


Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

developer

#6
problem wynika z faktu iż Linux jest otwartym oprogramowaniem a Intel nie jest więc nie udostępnia sterowników do swoich urządzeń w repozytoriach Linuxa.

Albedo 0.64

#7
@developer: co Ty bzdurzysz? Intel nie wspiera Linuksa?! Mam dwa laptopy z podzespołami Intela i działają bez pudła (procesor, grafika, dźwięk, sieć wifi). Intel bardzo dobrze wspiera Linuksa. Jedynie w przypadku nowego sprzętu może nie być odpowiednich sterowników ponieważ jeszcze nie zostały dołączone do jądra. Próbuj z Lubuntu/Xubuntu, łatwiej już nie będzie.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum