Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

sesja

Zaczęty przez sparky, Listopad 21, 2020, 06:58:48 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sparky

Jaka jest różnica i jakie opcje dodatkowe pomiędzy: zapisanie sesji przed wylogowaniem czy nie zapisanie sesji? Co jest lepsze i na co to wpływa? Jak najlepiej wyłączać komputer ze sparkym? Wszelkie info na wagę złota.

pavbaranov

Na wagę złota, to jest praca nad sobą. Dla każdego z użytkowników komputera mają znaczenie jego przyzwyczajenia. Jeden woli brunetki, a drugi blondynki. Czy teraz mamy Ci powiedzieć (nie wiedząc nawet z jakiego DE korzystasz) co jest dla Ciebie lepsze?
Jeśli chodzi o zapisanie sesji przed wylogowaniem, przywracaniem ostatniej sesji, rozpoczynaniem jej od początku - to chyba jasne. Pierwsze zapisuję co robiłem, mogę uruchomić komputer/DE z tego miejsca lub nie. Drugie - zawsze uruchomię z ostatniego stanu przed zakończeniem pracy, trzecie - zaczynam z "dziewiczym" ustawieniem. Każde ma swoje wady i zalety, ale dalibóg nie mów nam, że za Ciebie mamy wybierać.

gosc

To jest kwestia osobistych preferencji, jak masz jakąś pracę wymagającą otwarcia wielu okien, to można sobie zapisać stan sesji, żeby ich nie otwierać przy kolejnym uruchomieniu.

sparky

Znowu zapomniałem podać dystrybucji sparkiego. Pracuję na sparky xfce . Z tego co wyczytałem na forum w tym temacie - mam otwarte kilka okien ( przeglądarka tez? ), rozumiem że kilka programów nawet - gdy zrobię zapisanie przed wylogowaniem to oznacza, że przy kolejnym włączeniu komputera wróci stan przed zapisaniem? Będzie to z automatu, czy też muszę jeszcze jakieś komendy stosować?

gosc

Sprawdź osobiście jak to działa, po co zadajesz takie pytania, na które sam możesz znaleźć odpowiedź.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum