Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Błędy po zainstalowaniu Dysbrytucji róznych każda z nich to samo

Zaczęty przez sovtware, Październik 09, 2023, 04:26:55 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware


linux4ever

Nie chcę być pesymistą ale słyszałem że krzem pod wpływem wysokiej temperatury traci swe właściwości.

Tu o tym: https://elektronikab2b.pl/technika/27303-ekstremalna-elektronika

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

robson75

Wygląda na to że komp Ci siadł, spróbuj zainstalować windowsa.
A być może że grzebałeś w BIOS, i coś poprzestawiałeś że system się nie ładuje. Weź go przywróć do ustawień domyślnych.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

CDeB

CytatCzy to normalne ?
ładowanie systemu idzie beż błędów

Tak, to normalne. Mi Debian zawsze jawnie sypie błędami przy uruchamianiu, zamiast po cichu schować je w logach.

Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

robson75

To jak to w końcu jest, system Ci startuje normalnie ?
Jeżeli chodzi o ten błąd z ACPI to ja go nie mam podczas uruchamiania systemu, a to dlatego że do GRUB mam dodany taki parametr
acpi_enforce_resources=no
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

CDeB

Tak, system staruje normalnie i normalnie, bezawaryjnie pracuje. Na moim Lenovo sypie błędami ACPI (jak na zdjęciu), u brackiego DELL wysypuje błędy nt. procesora, u matki na HP błędy w komunikacji z modułem TPM. Według mnie te informacje nie tyle dotyczą problemów ze sprzętem, co problemy z pełną kompatybilnością pomiędzy linuxem a sprzętem. Wygląda na to że nie mają one istotnego wpływu na działanie samego systemu.
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

robson75

Cytat: robson75 w Październik 09, 2023, 08:57:12 PMTo jak to w końcu jest, system Ci startuje normalnie ?
Bez obrazy, ale to pytanie było do @sovtware
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

To jest chyba sprawa kernela. Na YT jest kanał Świat Linuksa i podczas prezentacji jednej z dystrybucji, prowadzący ten kanał coś wspominał o tym.

robson75

Aby się pozbyć tego wpisu podczas uruchamiania systemu trzeba dodać do /etc/default/grub taki wpis
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="loglevel=3 acpi_enforce_resources=no"I oczywiście przeładować GRUB-a
grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

sovtware

Napiszę w ten sposób uruchomienie komputera przed ładowaniem systemu pokazują się te błędy ładowanie systemu wszystko ok więc się uruchamia bawiłem się dziś Archinstall i zauważyłem że instalując system pierwsza opcja błędy są :


druga opcja nic się nie dzieje zero błędów może ten systemd-boot zawiera jakieś błędy a dystrybucje domyślnie to instalują pozdro


sovtware

Cytat: robson75 w Październik 10, 2023, 12:52:07 PMAby się pozbyć tego wpisu podczas uruchamiania systemu trzeba dodać do /etc/default/grub taki wpis
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="loglevel=3 acpi_enforce_resources=no"I oczywiście przeładować GRUB-a
grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg


wpis działa na oryginalnym Debianie dziękuję

Zobacz najnowsze wiadomości na forum