Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

pliki .jpg

Zaczęty przez sparky, Listopad 20, 2020, 11:27:02 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sparky

Kto mi doradzi jaką aplikacją najlepiej otwierać pliki z rozszerzeniem .jpg  ?

pavbaranov

Taką, jaka Ci wygodna.

robson75

Na Xfce używam ristretto.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

sparky

Też ristero używam, a tak przy okazji tam do wyboru jest kilka przeglądarek obrazów. Ristero najlepsza wg Was? Z tym plikiem .jpg okazało się że musi być plik uszkodzony, gdyż w innych programach - kombinowałem nawet przez wine windosowym programem otwierać i było to samo... Myślałem że coś z przeglądarką było nie tak.

robson75

Cytat: sparky w Listopad 20, 2020, 01:04:11 PM
Ristero najlepsza wg Was?
Nie napisałem że najlepsza, tylko że używam. A do edycji obrazków używam KolourPaint.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

@sparky - Jak nie napiszesz o co chodzi (w tym przypadku chodziło o jakieś problemy w otworzeniu pliku jpg), to otrzymasz niewiele wnoszące do rzeczy informacje. Każdy ma jakieś swoje preferencje. Np. ja mam KDE - do zwykłego przeglądania jpg używam Gwenview (bo mi wygodnie, bo nie zżera mi dodatkowych zasobów), ale są zwolennicy różnych innych programów. Przykładowo taki digikam ma możliwości nie tylko przeglądania, ale katalogowania, tagowania itp. itd. takich plików, a zawarty wraz z nim w jednej paczce showfoto umożliwia całkiem przyzwoitą edycję tego typu plików.

Plik jpg otworzy Ci nawet jakakolwiek przeglądarka internetowa (wystarczy wpisać w adres ścieżkę do takiego pliku). Jeśli i ona i program nie otwierają, to raczej problem leży po stronie pliku i żaden cudotwórca się nie znajdzie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum