Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

MX 19.3 KDE: niekonsystentny język systemu/oprogramowania

Zaczęty przez luka7007, Listopad 19, 2020, 06:26:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

luka7007

Podczas instalacji systemu wybrałem jako język systemu US english i taki się zainstalował, jednak w Konsole i paru innych miejscach mam język polski (np. po wpisaniu help w konsoli opisy przy komendach są po polsku).

Ustawienia systemu/Region:
Języki w takiej kolejności: 1. US English 2. polski
Format czasu: GB English (żeby nie było tego am/pm)
Strefa czasu: Warszawa

Z Locales usunąłem nawet PL, ale nic się nie zmieniło.

Repozytoria: zauważyłem wcześniej że pobiera z najbliższych czyli z serwerów z końcówką .pl, więc i to zmieniłem na .com, ale nic się nie zmieniło. Poza tym nawet gdyby repozytorium było w Polsce, to czy ustawienia języka systemu powinny sugerować instalatorowi US english?

MSki

A dlaczego w opcji Strefa czasu: Warszawa ?
Ustaw London, lub jakieś inne, dostępne w opcjach miasto leżące w GB.
Tak to masz przysłowiowy "groch z kapustą".

pavbaranov

Cytat: luka7007 w Listopad 19, 2020, 06:26:08 PM
(...) w Konsole i paru innych miejscach mam język polski (np. po wpisaniu help w konsoli opisy przy komendach są po polsku).(...)
Z Locales usunąłem nawet PL, ale nic się nie zmieniło.(...)
Tzn. konkretnie jakie to "miejsca" i o co dokładnie Ci chodzi. O spolszczenie programów, którego nie chcesz, czy o to jak się on komunikuje właśnie w konsoli. Za pierwsze odpowiadają ustawienia w KDE oraz - niekiedy - w samych programach (w tym również w Konsole). Za to, co jest wypisywane w trybie tekstowym odpowiadają inne ustawienia. Zerknij na: https://wiki.archlinux.org/index.php/Locale (choć z Archa, to mam nadzieję, że w MX również to działa).

Zobacz najnowsze wiadomości na forum