Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

system plików ext3 na pendrive - jak wgrać dane?

Zaczęty przez CenturionM, Listopad 18, 2020, 12:03:02 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

CenturionM

witam serdecznie

stworzyłem system plików ext3 (taki musi być) na pendrive - próbuję wgrać na niego pliki do aktualizacji firmware maszyny, niestety nie potrafię tego zrobić od strony linuxa ubuntu (poprostu nie idzie)


ma ktoś jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

p.s. partycjonowałem pendrive pod windowsem oprogramowaniem Paragon Hard Disk Manager™ 17 Advanced

pavbaranov

Nie wiemy co to znaczy "po prostu nie idzie", albowiem normalnie "idzie" :) Włożyć pendrive, zamontować, skopiować pliki.

Fibogacci

Cytat: CenturionM w Listopad 18, 2020, 12:03:02 AM
witam serdecznie

stworzyłem system plików ext3 (taki musi być) na pendrive - próbuję wgrać na niego pliki do aktualizacji firmware maszyny, niestety nie potrafię tego zrobić od strony linuxa ubuntu (poprostu nie idzie)


ma ktoś jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

p.s. partycjonowałem pendrive pod windowsem oprogramowaniem Paragon Hard Disk Manager™ 17 Advanced

Jeżeli występuje jakiś problem, być może lepiej wykonać partycjonowanie do ext3 pendrive z poziomu jakiegoś Linuksa - np. programem GParted.

W Mint (więc być może jest możliwość zainstalowania pod Ubuntu, albo Ubuntu ma własne narzędzie do pendrivów) jest też taki prosty program mintstick - do wyboru jest m.in. ext3.

microsofter

Tu jest więcej pytań, niż danych. Dlaczego partycjonowałeś? jak dokładnie zrobiłeś to? Czemu nie wystarczyło ci przeformatować FAT na ext3? Jesteś pewien, że pen jest sformatowany? Próbowałeś formatować go pod Ubuntu? Nie możesz podmontować pena, czy kopiować? Jakie widzisz komunikaty?
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum