Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

VLC - polonizacja interfejsu

Zaczęty przez os.y, Grudzień 15, 2020, 08:59:43 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

os.y

MINT - Mate [Menadżer oprogramowania] [VLC - instaluj] ...  [Uruchom]
VLC startuje z interfejsem angielskim więc: [Tools / Preference / Interface] i...
VLC pod windowsem ma w pierwszej pozycji [Ustawienia interfejsu] : [Wybór języka / Język menu: Auto lub Polski]
A tu nie !
Tej pozycji w VLC wersji 3.0.8 dla Linuxa nie ma, [Interface Settings] rozpoczyna się od pozycji [Look and feel] co odpowiada polskiej wersji windowowej pozycji [Wygląd i styl]
I takiej pozycji zmiany języka nigdzie w ustawieniach nie znalazłem.
Znalazłem jedynie w zakładce [Napisy/Informacje na ekranie (OSD)] pozycję : [Domyślne kodowanie] : [Domyślny (Windows-1250)]
więc w [Subtitles / OSD] w pozycji [Subtitle Language / Default encoding] przełączyłem na [Eastern European (Windows-1250)] i [Save] i... nic
Moze ktoś wie, jak z VLC zrobić 'polski" program ?

Pozdrawiam.






os.y

Uzupełnienie :
Przeniosłem fizycznie wersje portable VLC spod windowsa, odpaliłem przy pomocy wine w Mincie i... wszystko jest na swoim miejscu tzn opcja zmiany języka i działa, mam "polskie" VLC na Mincie.
Ale chciało by sie mieć na nim i linuxową spolonizowana wersję.

ciubaka

A nie ma dodatkowego pakietu językowego do vlc, coś z dodatkiem lang_pl czy jakoś podobnie? Szukałeś? Sprawdzę potem na swojej wersji, wydaje mi się że u mnie jest po polsku.

os.y

Dziwna rzecz, sprawdziłem w katalogu /usr/share/vlc i ani w nim ani w pżadnym podkatalogu nie ma nawet katalogu [locale].
No i główny proble, : brak stosownej opcji (miejsca) w zakładce [interface] gdzie możliwa była by zmiana opcji językowej.

gosc


os.y

było :
wyszukałem w Menadżerze Pakietów Synaptic (jako administrator)
wydałem polecenie: [Zastosui] [Aplly]
i... kominikat:
- - - - - - - - - -
Wystąpił błąd
Nastepujące szczegóły są dostepne:
W: Nie można pobrać http://security.ubuntu.com/ubuntu/pool/universe/v/vlc/vlc-l10n_18.04.1_all.deb
Nie udało się przetłumaczyć nazwy "archive.ubuntu.com"
- - - - - - - - - -

ale tknęło mnie by sprawdzić podłączenie laptopa do neta
wtyczka była odpięta
wpiąłem i... powtórzyłem procedurę
i... wszystko gra :)
(a pisze to ku przestrodze swojej i innych którym taki komunikat się pokaże)

arecki ... Dziękuję :)
Pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum