Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

drukarka brother hl1110e

Zaczęty przez sparky, Listopad 09, 2020, 10:46:49 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sparky

ok czyli co konkretnie mam wpisać w terminalu jeżeli plik mam zaciągnięty do katalogu pobrane?

sparky

chyba,że chodzi o to bym rozpakował archiwum w lokalizacji coś jak rara w win?

pavbaranov

Po stawie płyta i kaczka się nazywa. No kurcze, rozumiem, że można pomagać, ba, nawet w miarę możliwości trzeba, ale uczyć absolutnych podstaw, to już z deka przesada.
Masz wykonać to samo polecenie, które poprzednio pokazałeś, ale w tym katalogu, w którym masz plik ("pobrane").

sparky

Tak w tym przypadku trzeba od podstaw absolutnych...

lami07

W takim razie zacznij od lektury
https://pl.m.wikibooks.org/wiki/Ubuntu/Podstawowe_polecenia
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

sparky

Dojechałem dotąd i coś chyba zle zrobilem...

Will you specify the Device URI? [Y/n] ->y


0: socket
1: cups-brf:/
2: beh
3: https
4: lpd
5: http
6: ipps
7: hp
8: ipp
9: smb
10: hpfax
11 (I): Specify IP address.
12 (A): Auto. (usb://dev/usblp0)

select the number of destination Device URI. ->12

lpadmin -p HL1110 -v usb://dev/usblp0 -E
Test Print? [y/N] ->y
a już prawie miałem to  :)

sparky

For USB Users: Choose N(No)
For Network Users: Choose Y(Yes) and DeviceURI number.
z tego wnioskuje, że jak chciałem przez usb podłączyć drukarkę to powinienem wybrać No? a co teraz jak wybrałem Yes? chyba jestem teraz w lesie ciemnym....

pavbaranov

#22
Cytat: sparky w Listopad 12, 2020, 07:25:44 PM
z tego wnioskuje, że jak chciałem przez usb podłączyć drukarkę to powinienem wybrać No?
"No" to po polsku "nie". Resztę już sam musisz sobie dopowiedzieć. Jeśli nie znasz angielskiego, to google translator ostatnio w tłumaczeniu ENG->PL całkiem niezły jest.

sparky

Nie o to mi chodziło
For USB Users: Choose N(No)  wywnioskowałem z tego,że dla podłączenia usb to wtedy wybieram opcję No jak widać obok for usb to wtedy No

sparky

i jeszcze jedno pytanie, czy w takim razie wszystko dobrze skonfigurowałem?

pavbaranov

Tego nie wie nikt. Wypróbuj czy i jak działa. Jeśli zadziała (pamiętaj, że musisz mieć podniesioną usługę CUPS, a nie wiem czy jest ona podnoszona automatycznie w Sparky), to masz odpowiedź na pytanie. Jeśli nie - to trzeba będzie przeanalizować co i jak.
Aha, sprawdź sobie jeszcze jak to wygląda w CUPS. W dowolną przeglądarkę webową wpisz:
localhost:631
i przeglądnij jak to tu wygląda, czy masz dodaną drukarkę, czy jest ona odpowiednio ustawiona, ba, nawet czy ma dobrze ustawiony rozmiar papieru (u mnie Brother zawsze ustawiał papier jako 'letter' i trzeba było przestawić na A4, by to działało poprawnie).

sparky

Czyli jeszcze trochę zabawy z tym będzie. Szkoda że nie jest to wszystko tak dograne jak w mincie... Tam to trwa 5minut. No nic będzie trzeba to sprawdzić. Dzięki za wszelkie nakierowania na poprawne wykonanie !

pavbaranov

Nie, ta moja informacja to tylko "na wszelki wypadek". Nie mam systemu, gdzie ten skrypt działa, zatem nie wiem, czy on dodaje już i konfiguruje wszystko jak trzeba. Sprawdzenie to dosłownie chwila.

sparky

Ok. Gdy będzie czas sprawdzę drukarkę i opiszę co z nią wyszło

sparky

DRUKARKA ZADZIAŁAŁA.WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POMOC

Zobacz najnowsze wiadomości na forum