Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

instalacja drukarki Lexmark T430

Zaczęty przez andro, Styczeń 22, 2014, 12:17:29 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

andro

witam,

Od jakiegoś czasu  walczę z tą drukarką i nie mogę właściwie ustawić parametrów, by drukowała poprawnie. Pomimo zainstalowanych sterowników drukarka wykonuje miniaturowe wydruki, czyli wydruk A4 zmniejszony jest do wymiarów powiedzmy ... 3x5cm. Dzisiaj próbowałem drukować na Ubuntu (wer. LiveCD) i efekt był ten sam. Nie wiem, czy w linuxie należy ustawiać jeszcze jakieś dodatkwe parametry?

Albedo 0.64

#1
Witaj. Skoro drukarka działa i drukuje to znaczy, że trzeba ustawić rozmiar wydruku w programie obsługującym drukarkę. W twoim przypadku wygląda, że drukuje ci jedynie miniatury. Na przyszłość zapamiętaj by w postach podawać wersję systemu i środowisko graficzne co znacznie ułatwi udzielenie odpowiedzi.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

andro

#2
Co do info o systemie, to już się poprawiam  :). Otóż próbuję swoich sił na Linux Mint 16 Petra Cinnamon. Co do drukarki, to faktycznie są to wydruki miniatur. Patrząc na opcje sterownika, to widzę, że rozmiar wydruku (A4) został wybrany prawidłowo, a zmiana na cokolowiek zupełnie nic nie zmienia. Jedynymi wartościami, które można zmieniać są opcje dotyczące tekstu, czyli ilość znaków na cal domyślnie 10 punktów), ilość znaków w wierszu (6 punktów) oraz ustawienia marginesów. Myślę, źre nie decydują one o wielkości wydruku.

Użyty sterownik to Lexmark T430 Foomatic/Postscript [en], zresztą zalecany przez system. Zmiana powyższego na inny takze nie przynosi  oczekiwanych rezulatów.

p.s.

Jeśli to pomoże, to wrzucę kilka zrzutów ekranu  panelu ustawień drukarki....


sajjad321

LibreOffice najzwyklej usunąłemm gdyż od kilku lat pracuję na OpenOffice, więc kolejny pakiet  jest mi zbędny :) To tak na marginesie; Odwiedziłem sugerowaną stronę i sciągnąłem najnowszy pakiet OpenOffice.
Join online *Link Removed* and testking to pass *Link Removed* exam in first try. Our best quality *Link Removed*

Zobacz najnowsze wiadomości na forum