Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu vs ZorinOS vs Debian vs Mint - którego wybrać?

Zaczęty przez WunderWungiel, Listopad 09, 2020, 03:44:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

WunderWungiel

Witam  ;)
Mam do Was pytanie - którego Linuxa z wymienionych w temacie wybrać?
Zależy mi na szybkości, w miarę ładnym interfejsie, dużej ilości aplikacji i prostocie działania. Który byście polecali?
Pozdrawiam

Piotr_1988

Zestawię jedynie Ubuntu vs Debian:

(1) Jeśli zależy Ci na szybkości, wybierz Debiana.

(2) Jeśli zależy Ci na ładnym interfejsie, wybierz Ubuntu.

(3) Jeśli zależy Ci na dużej ilości aplikacji, wybierz Ubuntu. Na Ubuntu dostaniesz więcej preinstalowanych, ale różnica w dostępności w repozytoriach nie jest wielka, a dla 99% użytkowników bez znaczenia.

(4) Jeśli zależy Ci na "prostocie działania", wybierz Debiana. Jeśli jednak zależy Ci na "łatwości użytkowania" -tego nie wymieniłeś-, wybierz Ubuntu.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

ciubaka


Piotr_1988

Szczerze? Jak już wybierać spośród debianowo-ubuntowych, to najlepiej SparkyLinux - szybki, lekki, z aplikacjami i łatwy w obsłudze. Wiem, nie ma go na liście.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

Albedo 0.64

Nie zapomnij o Linux Mint Debian Edition - łączy wszystkie zalety dystrybucji przez ciebie wymienionych z pominięciem niektórych wad. Używałem go przez dwa lata zanim (ostatnio) przeszedłem na MX. Polecam LMDE.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum