Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Tajemnicze pozostałości po instalacji Linuxa

Zaczęty przez janutek, Październik 25, 2020, 04:11:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

janutek

Siemacie! Poradźcie coś, bo instalowałem dwa razy Linuxa na komputerze HP (bez powodzenia) i teraz przy starcie po naciśnięciu F9 wyskakuje obok Windows (do którego musiałem wrócić) kilka tajemniczych: UOS. Co to jest i jak to usunąć, bo wcześniej tego nie było? Forum Microsoftu pomóc nie chce...

pavbaranov

A powinno, skoro to jest problem leżący po stronie bootloadera MS. Nie wiem co to "tajemnicze: UOS". Zwłaszcza, że jest "tajemnicze".
IMO - Zainteresuj się UEFI w MS (jeśli MS w ten sposób odpalany) lub jego bootloaderem. Generalnie - problem to chyba jednak MS, skoro tam linuksa nie masz.

microsofter

A ja myślę, że tutaj problem jest w użytkowniku. Po co naciskasz F9 przy starcie Windows? Do czego on w ogóle służy? Co dzieje się, gdy nic nie naciskasz przy starcie? Nie pomyliłeś F9 z F8? Przemieliłem wszystkie Windowsy (oprócz 10) i zawsze używałem tylko F8, ewentualnie F5. Nigdy F9. Pisz konktetnie, w czym problem, bo inaczej tutaj też nikt ci nie pomoże, xarx.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum