Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

KDE Marble - jak to odblokować aby nie ograniczało ilośći pobieranych map?

Zaczęty przez piimaa, Październik 25, 2020, 03:27:18 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

piimaa

Wykopałem coś fajnego, mianowicie KDE Marble. Mapy i cały sofcik niczego sobie.
Potrzebuję użytkować offline tylko i wyłącznie may drogowej Rosji.
Marble ma możliwość pobrania map offline od OpenStreetMapsa lecz ogranicza to do 100000 pakietów. Pobrać Rosję nie ma szans.
Grzebał ktoś już w configach tej mapy?

A może zna ktoś coś innego co umożliwi pobranie Rosji w całości?

pavbaranov

Odpowiedzi nie mam, ale... Tutaj: https://github.com/polaur/new-branded/blob/master/marble-maps/PKGBUILD masz coś co tworzy paczkę z dodatkowymi mapami dla Marble dla Archa (i pochodnych, bo winno to nawet w KaOS zadziałać). Jeśli Archa nie masz, to w polu url oraz sources masz linki do źródeł. Być może po ich zainstalowaniu pobierze to co chcesz.

piimaa

Marble zbudowane jest na zasadzie pakietów, gdy pobiera mapy to instaluje to:
https://mirror.init7.net/openstreetmap/pbf/
lub to:
https://mirror.init7.net/openstreetmap/pbf/full-history/
Niestety, download tego z tych ftp nic nie daje bo Marble widzi tylko to, co samo pobrało. Nie reaguje na wciśnięte na żywca paczki.

pavbaranov

Nie o to mi chodziło. Nie wiem czym jest podyktowane wspomniane przez Ciebie ograniczenie, czy to kwestia Marble (bowiem ktoś uznał dość wysoką zresztą liczbę 100tys "pakietów") za wystarczającą, czy też problem leży po stronie domyślnej tu OpenStreetMap. To, co Ci poprzednio podesłałem dodaje do Marble inne źródła map, w tym także np. Google Maps. Być może po wyborze innego źródła map, otrzymasz to co oczekujesz.
W pliku konfiguracyjnym Marble nie widzę natomiast żadnego parametru dotyczącego ograniczenia ilości pobranych "pakietów". Jak się wydaje, mapy są cachowane w ~/.local/share/marble/cache/

piimaa

Gdy próbujesz pobrać np. Rosję, całą, możesz zaznaczyć cały obszar?  U mnie przy zoom min.5 max.7 daje już 380000 pakietów i nic z pobierania a to tylko 1/3 Rosji.

piimaa

Takie coś sprawdziłam i jest nawet ok:
https://navikey.org/7ways/
a tu paczki offline do tej mapy:
http://megamaps.org/

Nawet to działa, ładny interface i sterowanie nawigacją ale mapa graficznie lekko kiczowata, choć ma dużo szczeg., numeracje budynków i masę dobrych POI.


piimaa

Ja jestem depilka  ;D
Potrzebowałam okręgu moskiewskiego (100%) i okolic (50%) i nawet nie zerknęłam nigdy że automapa EU ma go w całości heeen za Moskwę. Muszę kłaki przefarbować na blond.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum