Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

nmcli zestawianie połączeń za pomocą vlan'ów

Zaczęty przez dominbdg, Październik 25, 2020, 02:40:35 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

dominbdg

Witam,

Mam taki problem,
naszło mnie aby na routerku z Debianem łączyć się z internetem za pomocą interfejsu vlan.
Zestawiłem sobie potrzebne vlany - na potrzeby połączeń z modemem jest to eth0.2 (vlan2)

No i tutaj mam problem, no za pomocą nmcli chcę zestawić polecenie łączenia :
nmcli con add con-name "aaa1" type pppoe username"xxx" password "xxx" ifname eth0.2
nmcli con up aaa1

błąd jaki dostaję to:

Error: Connection activation failed: No suitable device found for this connection (device eth0 not available because profile is not compatible with device (mismatching interface name)).

Pytanie co mogę z tym zrobić żeby jakoś "przekonać" nmcli żeby się łączył z tym interfejsem.
dodam że interfejs jest ustawiony w /etc/network/interface

robson75

Cytat: dominbdg w Październik 25, 2020, 02:40:35 PM
błąd jaki dostaję to:

Błąd: Aktywacja połączenia nie powiodła się: nie znaleziono odpowiedniego urządzenia dla tego połączenia (urządzenie eth0 nie jest dostępne, ponieważ profil nie jest zgodny z urządzeniem (niezgodna nazwa interfejsu)).
Przecież masz wyjaśnione w tym błędzie co jest nie tak.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

dominbdg

no tak ale ten interfejs istnieje tyle że nie jako eth0 albo eth1 tylko jako vlan interfejs eth0.2, pytanie co mogę zrobić żeby nmcli brał go pod uwagę

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum