Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaki linux do laptopa

Zaczęty przez lars233, Styczeń 19, 2014, 05:59:40 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavroo

#15
Sparawdż czy masz ustawiony język polski dla całego systemu: Centrum sterowania-> languages (lub locales). Jest tam opcja dla języka, który trzeba dodać jako domyślny. Po tej operacji trzeba się wylogować i zalogować ponownie.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

lars233

#16
Sprawdziłem. Jest język polski domyślnie dla systemu. Wyczytałem w necie, że trzeba śaciągnąć taki plik pl.xpi. Ściągnąłem, ale nie wiem co z nim zrobić ani w czym go otworzyć.

pavroo

#17
W Thunderbird-> Dodatki (addons)-> Języki (locales) sprawdź czy język polski tam widnieje i czy jest aktywny.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

lars233

#18
W addons nie ma u mnie czegoś takiego jak locales.

Są zakładki Get Add-ons, Extensions, Apperance i Plugins. W żadnej w tych zakładek nie ma nic o języku.

W Get Add-ons jest wyszukiwarka i wskazałem tam mu ten plik pl.xpi co wcześniej ściągnąłem ale wyskoczyło, że plik nie jest kompatybilny z tą wresją Thunderbirda.

pavroo

#19
Ściągnąłeś zły plik, musisz pobrać plik 'pl.xpi' dla Thunderbird 17:

releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/thunderbird/releases/17.0.8/linux-x86_64/xpi/
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

lars233

#20
Ściągnąłem ten plik i rozpakowałem. W środku jest sporo folderów i plików. Co mam z tym zrobić? Gdzieś to trzeba skopiować?

pavroo

#21
Nie musisz nic rozpakowywać.

Odpal Thunderbird, idź do dodatków Addons, obok szukajki kliknij w ikonę narzędziową i wybierz Install addon from file -> wybierz pobrany plik językowy 'pl.xpi'

Po restarcie Thunderbird będzie działał w języku polskim.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

lars233

#22
Zrobiłem tak. Nie zadziałało. Po wskazaniu pliku wyskakuje że nie może zainstalować bo plik wydaje się "corrupt". Pościągałem inne pliki do innych wersii thunderbirda ale wyskakuje to samo.

lars233

#23
Wersję thunderbirda mam dokładnie 17.0.11

pavroo

#24
A jaką wersję OpenMandriva zainstalowałeś ? i586 czy x86_64?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

lars233

#25
Openmandriva mam wersję i586. Ale ściągnąłem pliki językowe dla tego i tego i w obydwu przypadkach to samo.

pavroo

#26
To jakiś absurd, ale cuda się zdarzają.

W takim wypadku proponuję Ci odinstalowanie Thunderbird-a i wciepniecie go ręcznie:

1. Pobierz i rozpakuj najnowszą paczkę 24.2.0 w wersji polskiej; plik pl.xpi nie będzie potrzebny:

http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/thunderbird/releases/24.2.0/linux-i686/pl/" class="bbcode_url">http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/thunderbird/releases/24.2.0/linux-i686/pl/

2. Skopiuj plik mandriva-thunderbird.desktop z folderu /usr/share/applications/ do katalogu domowego.

3. Odinstaluj Thunderbird za pomocą Install & Remove Software.

4. Usuń ukryty folder .thunderbird z katalogu domowego. Jeśli miałeś jakieś ważna wiadomości to je skopiuj; wszystkie ustawienia poczty zostaną usunięte.

5. Skopiuj rozpakowany folder 'thunderbird' (ten który pobrałeś) do folderu /usr/lib/ (jako administrator).

6. Utwórz dowiązanie symboliczne pliku egzekucyjnego (jako admin):

Code:

ln -s /usr/lib/thunderbird/thunderbird /usr/bin


7. Wyedytuj skopiowany plik mandriva-thunderbird.desktop i zapisz go jako thunderbird.desktop przenosząc/kopiując go do folderu /usr/share/applications/

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

lars233

#27
Utknąłem na piątym punkcie. Nie wiem jak liguje się jako administraror. Jak próbuję skopiować teraz to nie chce mi kopiować do folderu lib. A to z punktu 6 będzie trzeba wpisać w konsoli tak?

pavroo

#28
W konsoli tekstowej wpisz 'su' i podaj hasło root (administaratora) lub wybierz z menu Terminal użytkownika root.

Aby skopiować pliki jako root użyj menadżera plików Midnight Commander, który uruchomisz poleceniem 'mc'
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

lars233

#29
Dzięki:-) Jesteś wielki. Zadziałało. W końcu mam Thunderbirda po polsku.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum