Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Intel i5-3570K + GA-Z77M-D3H + 12 GB RAM . Jaki dysk SSD? Overclocking .

Zaczęty przez Linuxfan, Październik 07, 2020, 08:18:10 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Linuxfan

Witam, posiadam PC.
Komponenty:
Zasilacz Be Quiet 630W
Płyta - jw
Procek - jw
Chłodzenie - SilentiumPC Grandis 3

System Linux Mint 20

Poszukuję dysku SSD od 256 GB lub większy. Może być nowy lub używany. Budżet około 200 zł +- 50 zł.
W tym budżecie szukać używki?
Komputer będzie służył głównie do przeglądania internetu. Zależy mi na tym by strony otwierały się w przedziale 1-2 sek.
Obecnie posiadam 3 dyski HDD w tym jeden podłączony. Wąskim gardłem wydaje się właśnie dysk.
Jaka prędkość zapisu i odczytu będzie wystarczająca? 2000 MB/s odczyt i zapis, czy większa?

System będzie postawiony na SSD, reszta jako dyski do przechowywania  danych.
Prawdopodobnie podkręcę zegar procesora, ale jeszcze nie wiem. Sprawdzę po zakupie SSD, czy ma to sens.


Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Przemek

microsofter

Cytat: Linuxfan w Październik 07, 2020, 08:18:10 AMZależy mi na tym by strony otwierały się w przedziale 1-2 sek.
Obecnie posiadam 3 dyski HDD w tym jeden podłączony. Wąskim gardłem wydaje się właśnie dysk.
W jaki sposób doszedłeś do tak szatańskiego wniosku?
Wyłącz pamięć wirtualną, utwórz RAM-dysk i umieść tam cache przeglądarki. Odtąd HDD będzie tylko zapisywał historię i cookies. Idę o zakład, że nie zobaczysz różnicy do tego, co masz obecnie.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum