Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Lexmark 460dn - problem z drukowaniem PDF

Zaczęty przez Osek, Październik 06, 2020, 11:37:03 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Osek

Cześć,

Posiadam drukarkę Lexmark 460dn, podłączoną po kablu USB, system to Mint20.

Drukarka instalowana na 2 sposoby, normalnie z poziomu drukarek jak również przez CUPS.

Problem jest dość dziwmy i dotyczy tylko dokumentów PDF. Wygląda to następująco.

Puszczenie czegoś do wydruku w formacie PDF uruchamia drukarkę zaczyna coś przetwarzać (obraca się bęben itp) i zatrzymuje się chwila przerwy i zaczyna drukować pierwszą stronę.

Potem znowu przerwa zaczyna przetwarzać (obraca bęben itp) zatrzymuje się i po dłuższej chwili zaczyna drukować kolejną stronę. I tak to wygląda co każdą stronę. czyli wydrukowanie dokumentu PDF który ma 10 stron trwa około 5min.

Drukowanie z offica, notatnika itp odbywa się ekspresowo i drukuje jedną stronę za drugą.

Drugi problem z wydrukiem PDF to drukowanie kolejnego PDF-a czyli po wydrukowaniu tego pierwszego chcę wydrukowac kolejny inny plik.

Puszczam drukowanie - drukarka zaczyna przetwarzać (obracanie bębna itp) - zatrzymuje się i... koniec.

Z komunikatów jest następujący: rozpoczęto drukowanie (w momencie co kręci się beben itp) po zakończeniu tej czynności wyskakuje komunikat ukończono drukowanie a z drukarki nic nie wychodzi, ponawiam drukowanie i dalej to samo.

Odłączenie kabla USB i połączenie ponownie powoduje ze dopiero wtedy zaskoczy nornalne drukowanie. i tak muszę robić za każdym razem kiedy chcę wydrukować kilka dokumentów po sobie.

Mam nadzieje że udało mi się to jakoś sensownie opisać, może ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem ?

Drukarka na WIn drukuje bez problemu.

Przstawiłem się na Linux-a i jestem mega zadowolony tylko ten jeden szczegół nie daje mi spokoju i dość utrudnia codzienna prace.

Osek


pavbaranov

Może jak napiszesz nam z jakiej aplikacji drukujesz i co jest w logach CUPSa, to cokolwiek się uda wywnioskować.
Jeśli aplikacja, z której drukujesz to nie jest LO (Draw), to spróbuj również z niej i zobacz, czy dzieje się to samo.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum