Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Czy Linux sformatował cały dysk zamiast jednej partycji z windowsem ?

Zaczęty przez kemot334, Wrzesień 28, 2020, 11:33:29 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

kemot334

Witam
Jestem amatorem linx i postanowiłem sobie go zainstalować na pc. dysk 500GB podział na 2 partycje po 250 każda proc intel i5 16gb ram i tak to chodziła pod win7. Po instalacji linux mint zauważyłem brak partycji z danymi (nie systemowej) na którą nie mam dostępu tzn. nie mogę z niej korzystać przy próbie wejścia na dysk ukazuje się komunikat
z poziomu wiersza poleceń wygląda to tak

nie wiem czy te dane zostały utracone tzn sformatowane czy może są ale nie ma do nich dostępu. Chciał bym je odzyskać jeżeli jest to możliwe.
Czy znajdzie się ktoś kto będzie wstanie powiedzieć co można z tym zrobić ?

pavbaranov

Wygląda na to, że masz obecnie 3 partycje linuksowe, które zajmują cały 500GB dysk. Tak, dane zostały sformatowane. Istnieje pewna nadzieja, że jakimś programem do odtwarzania utraconych danych, partycji uda Ci się cokolwiek odzyskać, ale im mniej na tym komputerze robisz (zwłaszcza zapisujesz, a pamiętaj, że np. zmiana wyglądu również dokonuje zapisania, cache przy przeglądaniu internetu itp. itd. to również zapis), tym mniej będziesz w stanie odzyskać.

kemot334

Ok. Dzięki za szybką pomoc :)
Dane odzyskałem Recuwa, i już stawiam pierwsze kroki w mint cinamon 20 :/ . Temat chyba do zamknięcia. Mam jeszcze kilka pytań, ale nie wiem czy mogę dalej w tym temacie czy szukać może już wystąpiły podobne.

pavbaranov

Zasada na wszelkich forach jest jedna: jeden wątek=jeden problem; nie jesteś sam i to nie tylko Tobie ma służyć.


Zobacz najnowsze wiadomości na forum