Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Potrzebuję dysk M.2 PCIE 2.0 x2 dla Elitebooka 820-G2

Zaczęty przez manecki, Wrzesień 27, 2020, 10:14:29 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

manecki

A pytam o porady tutaj, bo mnie wuujjjjjek strzelił w innych miejscach. No nie mam już sił ujadać się z młodzieżą i zaraz pisssssnę (słowo widzi mi się, nie istnieje w słowniku jakby co) w kalendarczyk. Szukam ludzi z IQ lekko wyższym od 10, no, przydałoby się.  Są tu tacy którzy naprawdę znają się czy... elektroda2??

A więc tak, sprzęt to 820-G2 z i7-5600U i 16GB RAM. W podstawie ma SSD 2.5" Adata SU900 na MLC. Nieduży, skromne 256GB.
Teraz przydałby mi się jakiś drugi i wiem że mam port M.2. Siedział w nim jakiś tani LiteON 2240 ( a port w 820-G2 jest combo czyli 2240/2260).
Instrukcja pisze że PCIE 2.0 x2 i to muszę zweryfikować bo... właśnie, ameny przez które wuuujjjek mnie strzelił za każdym razem piszą co innego. Wysiadłem i przylazłem tutaj.
PCIE 2.0 x2 teoretycznie 8Gb/s czyli jakieś 1GB/s czyli 1000MB/s w odczycie, tak?
Zawsze to coś więcej na systemy jak 6GB/s w którym nawet SU900 hula max. 550MB/s.

Jaki dysk do tego kupić?
Szukam czegoś 256-500GB.
Ma być na nim Manjaro (60GB PRAT.) i Windows 8.1 (60GB) a reszta dysk na dane i tak dalej.
W miejsce 2.5 SATA chcę wstawić 2.5" 2TB HDD.

Pytanie mam:  da radę wyrzeźbić jakąś przelotkę M2 PCIE > SATA3 aby podpiąć pod to elektronikę z SU900 i upchać gdzieś w obudowę 820-G2?
mam sporo miejsca, nie mam w środku baterii.

MSki


manecki

Na razie muszę rozszyfrować co z tym laptopem działa. Producent mówi M2 PCIE.  Ludzie  w necie dodają: M2 PCIE 2.0x2.
Teraz trzeba jedynie dociec, czy Ci ostatni mają rację.
Patrząc na obudowę 820-G2, po zeszlifowaniu kawałka kadłubka (jest z alu) spokojnie po długości wejdzie tu nawet 2280 albo i 2290, spokojnie, o nic nie zawadzi.
Znajdź teraz panie dysk którego wykryje ten 820-G2...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum