Dystrybucje Linux > Arch

Manjaro 20.01 Xfce - co edytować i co wykasować aby nie pobierał aktualizacji

<< < (2/3) > >>

manecki:
Kolego, mi potrzeba Linuxa tylko i wyłącznie do internetu. Ma na tym działać przeglądarka Firefoks, Chromium oraz Thunderbird. Linuks ma być z Xfce. Niczego więcej nie potrzebuję.
W sprzęcie mam dwa dyski, system Windows stawiany jest osobno w chwili w której nie ma dysku z linuksem na pokładzie i tak samo jest odwrotnie, gdy stawiam linuksa to dysku z windows nie ma. Dlaczego tak? Przyzwyczaiłem się do bezpieczeństwa w razie "w" a bootowanie robię sobie F11 i wtedy wybieram dysk z Windows gdy potrzebny (standardowo boot leci z Linuksem). Chodzi mi tylko o internet, przeglądarka, pobieranie Torrenów od czasu do czasu, poczta.
WIększość dustro jest o tyle fajna że tak naprawdę nie potrzeba jakiejkolwiek instalacji, często wystarcza samo kopiowanie plików tam gdzie trzeba i na konkretne partycje.
Coś małego mi potrzeba, nie wiem co szukać aby działało na 820-G2 (i7-5600U/16GB DDR3/ADATA SU900/FHD/ WIFI Realtek).

robson75:

--- Cytat: manecki w Wrzesień 28, 2020, 03:03:01 pm ---Kolego, mi potrzeba Linuxa tylko i wyłącznie do internetu. Ma na tym działać przeglądarka Firefoks, Chromium oraz Thunderbird. Linuks ma być z Xfce. Niczego więcej nie potrzebuję.

--- Koniec cytatu ---
A czego Ty nie rozumiesz? Manjaro jest oparte na Arch Linuxie, i aby Ci system działał prawidłowo musisz go aktualizować, jeżeli tego nie będziesz robił to w najbliższym czasie nie uruchomisz ani FF ani Chrome.
Jeżeli potrzebujesz Linuxa tylko do internetu to zainstaluj sobie Linux Mint Xfce, jestem pewien że spełni Twoje oczekiwania.

pavbaranov:
Kolego - zmień dystrybucję. Nie wiem jak to napisać dosadniej: system typu rolling release, a w szczególności Arch (i bazujące ogólnie na pacmanie) musi być zawsze aktualizowany, albo wcale. Paczka jest robiona na podstawie określonych zależności, które w takiej, a nie w innej wersji (na której zostały zbudowane) najczęściej muszą być w systemie. Inaczej to się rozleci. Jeśli tego nie akceptujesz, to masz do wyboru np. Ubuntu LTS (i jego forki - z Xfce jest Xubuntu), Minta, i mnóstwo jeszcze innych systemów.
I dla mnie EOT, bo nie będę Ci pisać czegoś, co za chwilę będzie skutkować stwierdzeniem, że "coś mi nie działa, a jestem zielony - pomóżcie".

rzax666:
to ze linux niema stabilnego ABI  jest komiczne  .. ale to ze "tworcy" biblotekow i programow  sami zmianiaja ciagle api to juz jest co najmniej "podejzane"

Piotr_1988:

--- Cytat: manecki w Wrzesień 28, 2020, 07:00:02 am ---Właśnie, aktualizacje gwałcą Manjaro a on nie bardzo to lubi, zawsze pada tuż po.  Manjaro z czerwca tj. 20.01 działa niby ok ale po przymusowej aktualizacji (jądro z 5.6 do 5.8) pada całe Xfce. Po restarcie znikają ikony pulpitu, ustawienia graficzne a po drugim restarcie nie ma nawet kursora, to znaczy on jest  ale niewidoczny. Próba napraw kończy się ... eh

--- Koniec cytatu ---
Jak takie rzeczy się dzieją na Manjaro, tym bardziej zmieniłbym dystrybucję...  ::)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej