Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Google Chrome ikony profili

Zaczęty przez arkonix, Wrzesień 19, 2020, 04:42:17 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

arkonix

Na Windowsie była taka opcja przy profilu, że można było dany profil przypiąć jako ikona do pulpitu i każdy profil otwierał się jako nowe okno.

Na KDE Neon czyli Ubuntu 20.04 LTS takiej opcji nie ma. To dla mnie ważne bo mam 4 profile i każdy tyczy się czegoś innego. Potrzebuję mieć skróty do profili na pulpicie aby pracować w miarę komfortowo. Znacie sposób na to dla laika? Szukałem w internecie i nawet coś próbowałem robić ale nigdy nie działało.

pavbaranov

Jak mi podasz jak się Chrome wywołuje z danym profilem w konsoli, to Ci napiszę. Ogólnie wygląda to tak:
1. Tworzysz plik np. w kwrite pn. profil1.desktop. Za bazę posłuży Ci plik /usr/share/applications/chrome.desktop (prawdopodobnie, bo nie mam chrome; lokalizacja w Neon może się też różnić).
2. Zmieniasz pole Name na cokolwiek, co będziesz chciał widzieć jako ów profil1; możesz też zmienić dowolnie opisy w komentarzach (Comment).
3. Zmieniasz pole Exec na takie, które otwiera określony profil Chrome.
4. W polu Icon dodajesz taką ikonę, jaką chcesz. Ikona musi być dostępna systemowo lub mieć bezwzględną ścieżkę.
5. Przenosisz plik na pulpit.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum