Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu Kylin ???

Zaczęty przez Zarąbisty, Wrzesień 16, 2020, 05:07:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Zarąbisty

Witam. Używam Kubuntu naprzemian z Win7 (gry). Ostatnio znalazłem że jest coś takiego jak Ubuntu Kylin z pulpitem UKUI. Wygląda bardzo ciekawie. Próbował ktoś tego? Wiadomo coś czy ten pulpit obsługuje polski język?

ciubaka

A Kylin to nie znaczy że jest dla Azjatów bardziej?

pavbaranov

#2
Ubuntu Kylin jest robione pod kątem Chińczyków. Samo UKUI - o ile wiem - już niekoniecznie, ale przyznam, że to potworek :)
Niby robione na Qt5, ale... zależności ciągną i gnome-desktop i mate-desktop, dodatkowo pociągną gtk2... Po cholerę tak - nikt nie wie.
Ja bym się w to nie pchał z innego powodu. UKUI (Kylin) jest popularne w jednym kraju. Jeśli ktoś zna chiński, to prawdopodobnie uzyska odpowiedzi na swoje pytania dotyczące jego obsługi, znajdzie rozwiązania problemów, z którymi się spotka. Jeśli tego języka nie zna, to przyjdzie mu się zmagać samemu z tym środowiskiem.
Ogólna zasada: brać coś popularnego albo powszechnie, albo w państwie, w którym się żyje, albo przynajmniej w takim, którego język się dobrze zna.   

robson75

Jakieś pół roku temu zainstalowałem jako drugie DE UKUI, i powiem ze jest masakra. Po prostu startuje czarny ekran jedynie z panelem. Gdy to zobaczyłem od razu wywaliłem go z systemu, bo nie chciało mi się tego czegoś konfigurować.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum