Interfejs graficzny > Inne pulpity

Compiz-brak animacji okien

(1/4) > >>

damian788:
Zainstalowałem wczoraj compiza i animacje działały więc to nie jest wina karty ani sterowników raczej. Zainstalowałem z menadzera pakietów synaptic. Z początku wydawało się że wszystko działa. Po czasie chciałem przejść do ustawienia animacji  okien i okazało się że w ogóle nic nei chwyta. Zwykły efekt minimalizacji działa ale to jest osobna opcja. Te wszystkie efekty z kategorii animacje albo dodatkowe animacje nie działają po zaznaczeniu tych opcji a wiem że wcześneij działały. Mam też coś takiego jak Menadzer ustawień Simple Compizconfig może kłóci się z menadzerem ustawień Compizconfig. Mam też dwie ikony rozruchowe.  Compiz start (polecenie"compiz ccp --replace") i compiz fusion icon (polecenie "fusion-icon"). Mam ustawione na rozruch systemu to drugie. Jak odpale compiza w terminalu wyświetla się opcja XI2 not exist. Jak ktoś będzie chciał mi pomóc postaram się podać wszystkie niezbędne informacje.

robson75:
Gdy ja zaktualizuje compiz to wykonuje polecenie

--- Kod: ---compiz --replace &
--- Koniec kodu ---
A tak na marginesie to jaką masz wersje compiz-a? bo ja na Archu mam 0.9.14.1, i u mnie wszystko hula już ponad rok, bez ani jednej awarii.
I podstawowe pytanie, jakie masz DE? bo jak wiadomo compiz na wszystkich nie działa, u mnie na Xfce działa idealnie.

damian788:
Mam wersje 0.8.18. Nowszej nie umiem zainstalować bo kompletnie nei wiem jak się posługiwać poleceniami cmake. Nic mi się nie kompiluje. Też mam Xfce. Compiz sam w sobie działa. Kostka drgające okna są. Po wpisaniu komendy wyskakuje coś takiego:
Spoiler (Rozwiń)
--- Cytuj ---kylar@Host:~$ compiz (core) - Warn: No XI2 extension
compiz (cube) - Warn: Failed to load slide:
compiz --versicompiz (animation) - Error: Animation settings mismatch in "Animation Selection" list for Minimize event.
compiz (animation) - Error: Animation settings mismatch in "Animation Selection" list for Minimize event.
compiz (animation) - Error: Animation settings mismatch in "Animation Selection" list for Minimize event.                                                                                                   
--- Koniec cytatu ---

Errory wyskakiwały podczas minimalizacji okna i przywracania spowrotem. Różne efekty wodne płomienie też mi się nie zapalają albo nie umiem ich uaktywnić. Tak samo przy kostce zaznaczyłem opcje "wewnątrz kostki". Tzn że obserwuje pulpity będąc w środku kostki i teraz nei wiem gdzie jest opcja która przywraca kostkę do poprzedniego stanu tak jakbym zgubił jakoś wtyczkę albo plugin który za to odpowiada. Fajny ten compiz ale w ogóle sobie z nim nie radzę. Chyba najbardziej by mi pomogł całkowity reset programu, może wróciłyby wszystkie opcje. Tylko nie wiem jak to zrobić bo po usunięciu wszystkich wtyczek w synaptic i zainstalowaniu na nowo i tak wszystkie opcje są w pamięci. Tak jakbym go wcale nei odinstalował, a był odinstalowany.                                                                               

robson75:
Aby zresetować ustawienia compiz nie musisz go odinstalowywać (z resztą to i tak nic nie da), tylko usunąć katalog z konfiguracją compiz, który się znajduje w /home/.config/compiz-1.

damian788:
Zresetowałem w ten sposób ustawienia faktycznie się wyczyściły kostka jest na wierzchu ale animacji dalej nie ma . Nie wiem czy to o to chodzi ale przy uruchamianiu compiza w consoli pokazuje się info :
Warn: No XI2 extension

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej