Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Thunar w Manjaro Xfce - gdzie jest config szaty graficznej i czcionki?

Zaczęty przez manet, Sierpień 01, 2020, 11:16:08 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

manet

Thunar w Manjaro Xfce, wersja 1.8.15. Standardowo w każdej szacie graficznej Thunar ma czarną szatę, czarna belka i pasek u góry. Bez względu na wybór środowiska graficznego (motywu) w Manjaro, Thunar wiecznie jest czarny.
Gdzie jest config Thunara aby to zmienić?
Przekoapłaem Xfce4 css i nic.

Druga sprawa, w systemie mam wszędzie czcionki z Redmond, nio bo kufafaffa w Redmond pomyśleli i ich SegoueUI naprawdę jest rezponsywne, ostre jak brzytwa i ładne a te linuxowe wynalazki to prawdziwe krzaki.
Thunar w Manjaro jednak ma opory i nie używa systemowych czcionek, wszędzie mam ustawione windowsowe a Thunar ma to w ...d....pie.
Jak go zmusić aby brał inne czcionki aniżeli te, które mu wkopano seryjnie, mówię że wkopano bo pewnie na bank kopano, taki epogęte jakieś, krzywe, nieostre, brzydkie.  Kufaffafa, bezguście betonowane, czy twórcy Manjaro są ślepi??
Zrezygnowałem z forum w dniu 2021.01.21 10:47, wszystkie zapytania pozostaną bez odpowiedzi.

robson75

Co do wyglądu wszystkich aplikacji w Xfce, trzeba wejść  tutaj



i wybrać odpowiedni motyw który Tobie pasuje.

Tak samo z czcionkami

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Bo Manjaro wykorzystuje własny wystrój dostarczany z systemem w paczkach zawierających pliki prekonfigurujące to środowisko. Proszę bardzo, to jest to, co za to odpowiada: https://gitlab.manjaro.org/profiles-and-settings/manjaro-xfce-settings
Zmieniaj jak Ci Robert pisze, bowiem to pójdzie do ustawień użytkownika (inny jednakże uruchomi się z manjarowymi).
Polecam też lekturę: https://wiki.archlinux.org/index.php/Xfce#Configuration (nie pierwszy raz zresztą).

Zobacz najnowsze wiadomości na forum