Społeczność > Ogłoszenia

NAS4FREE - pomoc w rozwiązaniu problemu ( odpłatna )

(1/3) > >>

Kreo:
Witam, szukam osoby która zna NAS4FREE . Pacjent ma 3 dyski w raid 0 problem jest taki że podczas odpalania cały czas restart robi. Chętnych zapraszam do kontaktu. nie chcę nic za darmo, zapłacę za pomoc. Z góry dzięki!

microsofter:
próbowałeś na forum NAS4Free? jest bardzo aktywne i przyjazne

Kreo:
recepta jest problem polega na tym ze język linuxa jest mi obcy i błądzę po nim :) POTRZEBUJE OSOBY KTÓRA POMOŻE. Oczywiście nie za darmo :)

microsofter:
Akurat NAS4Free nie ma nic wspólnego z Linuksem.
Chciałbym pomóc nawet nieodpłatnie, lecz nie jestem w stanie. Ogarnięcie NAS4Free stawiam sobie za obowiązek. Niestety, ten punkt rozkładu jazdy jest dopiero przede mną.

Jeśli oficjalne forum nie okazało się pomocne, najlepiej wyczyść wszystkie dyski i wgraj N4F od nowa. Skoro masz RAID-0, i to z trzech dysków, wnioskuję, że nie trzymałeś tam żadnych ważnych danych.

Kreo:
Problem właśnie polega na tym że są tam ważne dane i musze je odzyskać wiem wiem Raid0 długa historia nieche sie tłumaczyć ale to też jest na zasadzie że chce komuś pomoc kto niema wogole pojecia... zobacz co na forum mi napisali:
do you have saved config.xml?.

if not:
1- download latest xigmaNAS and install on a new USB, for an embeded install :
--- Kod ---https://sourceforge.net/projects/xigman
--- Koniec kodu ---
... z/download is a good start point.

PD: To install on a new USB boot device I use RUFUS:
--- Kod ---https://rufus.ie/
--- Koniec kodu ---

2 - boot from this liveUSB

use option x to open a shell and copy /cf/conf/config.xml to a safe place ( you need to know what are your actual and older boot devices eg: one can be ada0 and other ada1, please use google to finf howto.

3 - once you have the file config.xml saved in a safe place, use option 9 to do a fresh install from the liveUSB to your definitive boot device ( other USB or a cheal SSD), and do a fresh install (you can do a embeded install (recomended) or other type of install acording your needs, please read forum to choose the better election.

when install is done, reboot, and detach liveUSB so you can boot from the new boot devide.

once booting sucessfully, restore fron webGUI your previosly saved config, your NAS reboot, and on the new restart you can see all your data disk and shares, and thats all.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej