Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Drukarka drukuje puste strony pod nowym Mint 20

Zaczęty przez Andrzej500, Sierpień 12, 2020, 01:12:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

 proszę o pomoc. Zainstalowałem sobie na starym laptopie po zamianie dysków an SSD Linuxa Sparky i chodzi jak burza. Rozpoznaje wszystko, także moją drukarkę, ale... nie drukuje. Moja drukarka to Brother HL-L23500W. Na innym laptopie też miał Linu

Czy w ogóle są do tej drukarki Brother HL-L23500W sterowniki pod linuxen? Bo z Windowsem działa bez problemu.
0 (0%)
Jeżeli istnieją aktualne sterowniki do drukarki Brother HL-L23500W dla Linuxa Sparky, to jak je zamontować?
0 (0%)

Głosów w sumie: 0

Andrzej500

Jak odblokować zablokowanie drukowanie? Czy jest na to jakieś uniwersalne polecenie do terminalu? Mój nowy Linux to Linux Mint 20 Ulyana z desktopem xfwm4. Drukowanie jest blokowane i drukarka drukuje tylko puste strony. Dotychczas wypróbowałem wiele różnych wersji linuxa i nie bylo z drukiem nigdy problemu. ;D

pavbaranov

Co znaczy, że "drukowanie jest blokowane", skoro z innych Twoich słów wynika, że drukarka "drukuje", ale puste strony. W ogóle, to:
1. jaka drukarka i jaki sterownik?
2. czy stało się tak po jakiejś aktualizacji, czy na Mint 20 jest tak od początku?
3. co jest w logach CUPSa? (wystarczą z jednego, ostatniego polecenia druku)
4. czy po wydaniu dyspozycji druku po prostu papier jest wysuwany, czy też słyszysz jakby drukarka drukowała, ale "sympatycznym atramentem"? :)

Grzegorz

Witam
Podepne się pod wątek.

Kod:
Host: grzegorz-G31M-ES2L Kernel: 5.4.0-77-generic x86_64 bits: 64
compiler: gcc v: 9.3.0 Desktop: Cinnamon 5.0.4 Distro: Linux Mint 20.2 Uma
base: Ubuntu 20.04 focal

Problem z drukarką ,a raczej sterownikiem do Samsung ML-1670. Używałam poprzednio Linux Mint 18.2 Sonya,Mate 1.18 kernel; 4.15.0 -46-generic x86_64 bit, i nie miałam problemu z instalacją drukarki.
Przeinstalowałam CUPS do wersji 2.3.3 ,zakładam że zainstalowałam wszystkie sterowniki z poziomu terminala i nie działa.
Cały czas drukarka informuje:
Kod:
Internal Error-please use the proper driver.

Kod:
grzegorz@grzegorz-G31M-ES2L:~$ /home/grzegorz/Pobrane/cups-2.3.3/install-sh

install-sh: No input file specified

drugi komunikat

Kod:
grzegorz@grzegorz-G31M-ES2L:~$ sudo apt-get install rastertosplc
[sudo] hasło użytkownika grzegorz:         
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności     
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
E: Nie udało się odnaleźć pakietu rastertosplc


Plik rastertosplc jest w katalogu CUPS-2.3.3 ale nie można go zainstalować.

Pozdrawiam
Grzegorz         
Grzegorz

Grzegorz

Cześć
Odpowiem sam sobie i innym.
Rozwiązałem problem z pomocą kolegów forum Minta.mianowicie sterownik ULD do Samsung ML 1670 Series który pobrałem ze stony :https://www.solvusoft.com/pl/update/sterowniki/drukarka-laserowa/samsung/ml-1675/sub-models/
Ostatnia aktualizacja 2015 r.Szok.
Nowy sterownik do tej drukarki jest tu : https://www.bchemnet.com/suldr/driver/Un....27.tar.gz
I wszystko działa.
Można zamknąć wątek.
Pozdrawiam
Grzegorz

Zobacz najnowsze wiadomości na forum