Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

HiBy OS 3.0-Linux Version do Hi-Fi

Zaczęty przez Mamut, Sierpień 08, 2020, 11:35:51 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mamut

Jak ktoś się interesuje wysokiej klasy odsłuchem to daję ciekawostkę że ten sprzęt:

https://www.kickstarter.com/projects/873263862/hidizs-ap80-next-generation-ultraportable-hifi-mus
https://hifigo.com/products/hidizs-ap80-pro-fully-balanced-portable-music-player-dap
https://headfonics.com/hidizs-ap80-review/
https://www.hidizs.net/products/ap80-high-resolution-portable-music-player

ma wbudowany system operacyjny Linuxa i nazywa się on HiBy OS 3.0.
Sam odtwarzacz jest to sprzęd audiofilski, połączenie najnowszych technologii certyfikowanych znaczkiem Hi-Res Audio.
Ma  wszystkie najnowsze kodeki  do streamingu lossless aptX HD LDAC DSD i jest  z Sabre DACiem.

Jest tutaj ktoś trendy ?
:D

Abnormal Termination Error Processing Request

pavbaranov

No to zejdźmy z gadżetów "hifi" na ziemię: Krell, McIntosh, Accuphase,... mam wymieniać dalej? :D

microsofter

Audiofilski odtwarzacz przenośny. Skoro przenośny, to przeznaczony do użycia ze słuchawkami. A na słuchawkach, nawet audiofilskich, niewiele zostaje z audiofilskości. Urządzenie, które przeczy samo sobie.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

MSki

Cytat: pavbaranov w Sierpień 08, 2020, 01:36:50 PM
No to zejdźmy z gadżetów "hifi" na ziemię: Krell, McIntosh, Accuphase,... mam wymieniać dalej? :D
Nie myl Hi-Fi z Hi-End  ;)

MSki

Cytat: microsofter w Sierpień 08, 2020, 02:45:42 PM
Audiofilski odtwarzacz przenośny. Skoro przenośny, to przeznaczony do użycia ze słuchawkami. A na słuchawkach, nawet audiofilskich, niewiele zostaje z audiofilskości. Urządzenie, które przeczy samo sobie.
Na szczęście jest to tylko Twoja opinia, a nie audiofilów używających taki sprzęt.

pavbaranov

@MSki - Nie mylę. Pośród tych marek są/były również serie po prostu hifi.

Mamut

#6
Przetwornik DAC Sabre ES9038Q2M jest audiofilski.
https://datasheetspdf.com/pdf-file/1410810/ESS/ES9218P/1

Nie wiem jak to się ma do całości podzespołów w takim małym pudełku?
W każdym razie takie DACi są montowane w odtwarzaczach SACD.
Czyli dekodują sygnał DSD. Technologia poszła mocno w kierunku miniaturyzacji. Stąd takie przetworniki trafiły
nawet do niektórych modeli smartfonów.

Tutaj trochę o nowym
https://en.wikipedia.org/wiki/LDAC_(codec)
i nikomu nie znanym
standarcie kodowania audio zwanym LDAC.
Abnormal Termination Error Processing Request

MSki

Cytat: pavbaranov w Sierpień 08, 2020, 08:18:37 PM
@MSki - Nie mylę. Pośród tych marek są/były również serie po prostu hifi.
No tak, zapomniałem, że przecież znasz się na wszystkim  ;)
EOT

microsofter

MSki, moją opinię wydałem na podłożu praw fizyki. Maluśkie membrany w  słuchawkach nie odtwarzają niskiego basu. Audiofilskie słuchawki to oksymoron.
No chyba, że słuchasz tylko muzy bez niskich dźwięków, jakaś muzyka klasyczna itp.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Mamut

#9
Tu by raczej chodziło o odsłuch na dużych słuchawkach:


https://www.slashgear.com/this-hifi-mobile-music-device-seems-too-good-to-be-true-28524955/

To by wyglądało tak, że to małe urządzenie jest  Hi-Res odpowiadające  jakości Hi-Fi
streamingu z internetu jakie dostarcza przykładowo Tidal. I do tskiego działania  to urządzenie
jest zaprojektowane. Plus możliwość odtwarzania z pliku z karty pamięci.
A podłączone to do takich słuchawek jak powiedzmy Beyerdynamic.

A co na to prawa fizyki?
Abnormal Termination Error Processing Request

MSki

Cytat: microsofter w Sierpień 09, 2020, 09:54:11 AM
MSki, moją opinię wydałem na podłożu praw fizyki. Maluśkie membrany w  słuchawkach nie odtwarzają niskiego basu. Audiofilskie słuchawki to oksymoron.
No chyba, że słuchasz tylko muzy bez niskich dźwięków, jakaś muzyka klasyczna itp.
Ja swoja opinię wyrażam na podstawie licznych odsłuchów.. miedzy innymi słuchawek, sprzętu je "napędzającego" i źródła dźwięku.
Odległość membran w słuchawkach względem uszu jest inna niż głośników niskotonowych w kolumnach głośnikowych względem słuchającego. Nawet "fasolki" potrafią odtworzyć całkiem przyzwoity basik, nie mówiąc już o słuchawkach tzw zamkniętych, które w wykonaniu niektórych firm, basem potrafią z mózgu zrobić kisiel. Nie będziesz miał "oksymoronu", jak nie będziesz kupował słuchawek od Chińczyków na bazarze ;)

pavbaranov

@MSki - Cóż, zapomniałem, że jest nas tu dwóch :D

Swoją ścieżką, to niezłe jaja. DAC włazi w sprzęt 100x droższy. Ciekaw jestem jaki jest wzmacniacz słuchawkowy (o ile jest z prawdziwego zdarzenia). Tak, czy inaczej - low-entry sprzęt. Dla nas, największą ciekawostką znalezioną przez @Mamut, że łazi to na linie. Ciekaw też jestem na jakim. BTW - Nowy kernel 5.9 ma mieć sporo nowego wsparcia dla sprzętów audio i dla audio w ogóle.

Mamut

#12
Cytat: pavbaranov w Sierpień 09, 2020, 04:16:56 PM


Swoją ścieżką, to niezłe jaja. DAC włazi w sprzęt 100x droższy.
Cytat
The ES9038Q2MSABRE32Reference DACis a very high-performance, 32-bit, stereo audio D/A converter designed for:audiophile-grade  portable  applications  such  as  mobile  phones,  digital  music  players,  Blu-ray  players,  audio  pre-amplifiers and A/V receivers, and professional applications such as recording systems, mixer consoles and digital audio workstations.

Dla mnie jaja to były kilka lat temu jak producenci słuchawek takich jak Sennheiser ogłosiły że wchodzą
w liniię modeli bezprzewodowych. Wtedy nie wierzyłem że da się przetransferować bluetoothem dźwiek
studyjny 24bit 192kHz. A teraz już to robią.

Cytat: pavbaranov w Sierpień 09, 2020, 04:16:56 PM
Ciekaw jestem jaki jest wzmacniacz słuchawkowy ?

Też się nad tym zastanawiam jak w tym technika poszła?

Cytat: pavbaranov w Sierpień 09, 2020, 04:16:56 PM
że łazi to na linie.

O tym nie wiem nic więcej.
Abnormal Termination Error Processing Request

pavbaranov

Z BT to też różnie. Pierwszy raz jak słyszałem, to zachwycające to na pewno nie było. Teraz wymyślili jakiś aptX HD i ponoć jest "super".
Swoją ścieżką, to należałoby sprzęt zmienić. Niemniej jednak na pewno nie na taki entry-level, tylko na coś poważniejszego od tego co mam. Kolumny zostaną. A źródło/-a i wzmacniacz może warto wymienić.
PS: Słuchawek nie lubię. To urządzenie, które pokazałeś traktuję jako coś w rodzaju walkmana. Ale to akurat zapewniają nam współczesne smartfony (nawet te sprzed lat).

Mamut

#14
Ten sprzet co wkleiłem ma tylko aptX (bez HD) a to oznacza że przepuści 16bit
aptX HD przepuści FLAC przez BT już w 24bit 192kHz
tylko że ten układ musi być z obu stron
z drugiej strony ja mam kolumny komputerowe z aptX
zatem już bym musiał wymienić na nowsze
to znaczy aptX to jest kodek. zrobiony na wzór airplay od Apple oba są lossless
Niedługo sam się przekonam się częściowo jak to działa.
Abnormal Termination Error Processing Request

Zobacz najnowsze wiadomości na forum