Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

jak zainstalowac sterowniki nvidia

Zaczęty przez amazing456, Listopad 19, 2013, 07:38:46 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

amazing456

Witam mam problem z instralacja sterownikow nvidia gtx 650 na dystrybucji kali linux premium . Prosze o porade jakimi  wierszmai polecen moge zainstalowac sterowniki do wyzej wymienionej karty lub z kad pobrac sterowniki nal inuxa to tego modelu nvidi ?


Albedo 0.64

#1
Cześć. Nie mam nvidii na pokładzie ale poszukałem dla ciebie informacji i zajęło mi to jakieś 30 sekund. Wujkowi Google zadałem pytanie nvidia gtx 650 driver debian.



Re: Nvidia GeForce GT 630 Graphics Card and Debian

Postby larry77 » 2013-03-15 14:15

Hi!

I finally managed to install Debian and the graphic card is OK.

All I needed was nvidia-glx and run nvidia-xconf after the installation.

Cheers

MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Albedo 0.64

#2
Jeszcze trochę, tym razem po polsku:

W najnowszym wydaniu rozwojowym sterowników NVIDIA, producent układów graficznych dodał wiele rzeczy, między innymi obsługę kart GeForce GTX 650 Ti BOOST, sekcji "Ignore", "Enable", "Primary" oraz "Rotate" w sekcji Monitor xorg.conf, poprawiono obsługę efifb. Najciekawszą jednak nowością jest wstępna obsługa nowych opcji dostępnych w RandR 1.4, które pozwalają na wyświetlanie obrazu przetworzonego na innej karcie graficznej. Innymi słowy: technologii hybrydowej takiej jak Optimus.



Szczegóły na ten temat znaleźć można w README, w rozdziałach 18: Using the NVIDIA Driver with Optimus Laptops i 32: Offloading Graphics Display with RandR 1.4. Do obsługi Optimusa potrzebne będą Xorg 1.13 z narzędziem xrandr 1.4 oraz jądro Linux z opcjami dodanymi w obecnie rozwojowej wersji i spodziewane są w wydaniu 3.9, które powinno ukazać się w ciągu miesiąca.



Jeszcze nieco ponad pół roku temu NVIDIA kategorycznie odmawiała dodania wsparcia dla Optimusa na Linuksa. Jednak niedługo po zbesztaniu firmy przez Linusa Torvaldsa, zmieniła ona zdanie.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum