Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

menadżer otwierania plików LibreOffice

Zaczęty przez 122-AA, Lipiec 28, 2020, 11:55:15 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

gosc

Kliknij w Widok, tam chyba powinno się dać uzyskać to czego oczekujesz.
Pokaż jakie tam opcje są do wyboru.

122-AA

#16
Cytat: pavbaranov w Lipiec 28, 2020, 12:11:41 PM
SUSE (pewnie OpenSUSE, bo samo SUSE drogie jak cholera) = Zuśka. DE = Desktop Environment (pol. Środowisko Graficzne). LO używa predefiniowanych zmiennych środowiskowych, które są zwykle ładowane automatycznie i wpływają na wygląd m.in. okien dialogowych. Do wyboru:
#export SAL_USE_VCLPLUGIN=gen
#export SAL_USE_VCLPLUGIN=gtk3_kde5
#export SAL_USE_VCLPLUGIN=kf5
#export SAL_USE_VCLPLUGIN=qt5
#export SAL_USE_VCLPLUGIN=gtk3

Przy czym jeśli jest jak wyżej, to sam system winien z automatu zastosować właściwe dla danego DE (np. gtk3 dla środowisk, w których znajdzie podajże gtk3 i jednocześnie nie znajdzie plasmashell, gtk3_kde5 jeśli masz Plazmę, itd. itp., a w ostateczności gen).
Możesz sobie popróbować pisząc w konsoli:
export SAL_USE_VCLPLUGIN=zmienna_z_powyższej_listy && nazwa_programu
Owa "nazwa programu" to może być soffice, libreoffice i kilka jeszcze innych (u mnie działa libreoffice). Jeśli któraś będzie Ci odpowiadać zmień sobie plik, a no właśnie - jeśli pamiętam, to Zuśka wprowadza jakieś własne zmienne środowiskowe przynajmniej w przypadku KDE. No, ale zanim do tego dojdziemy, to musimy się nieco więcej od Ciebie dowiedzieć.

Jak napisałem powyższe linie na konsoli to mi wyszło że nie mam Libre office:(
może dlatego że wróciłem do wersji bezpośrednio ze strony Libre office a nie SuSE-ła?
Gdzie mogę edytować w programie libre office powyższe linie by zmienić ustawienia?

Wpisałem każdą z tych zmiennych osobno i za każdym razem uruchamiałem libreoffice -> i nic się nie zmieniło!!!
NIC.
Jak było jak jest dalej jako menadżer plików jest jak na rzucie nr 1 a ma być jak na rzucie nr 2

Muszę przyznać iż ten menadżer plików jest STRASZNIE denerwujący:(

pavbaranov

#17
Jeśłi nie pokażesz nam przykładowej, wykonanej przez Ciebie komendy, to nie będziemy wiedzieć, co wywołałeś. Przykład podany masz i u mnie podane polecenie za każdym razem zmienia wygląd samego LO, jak i menedżera plików.
Aha - zwróć uwagę, że oprócz systemowych (jw.) okien dialogowych, LO oferuje jeszcze jego własne: Opcje > LibreOffice > Ogólne > Okna do otwierania/zapisywania i masz możliwość albo zaznaczenie - wówczas będą okna LO, albo niezaznaczania - będą systemowe.

EDIT:
Pierwszy widok jest na 100% przy zaznaczonej opcji "użyj okien dialogowych programu LO". Żadne zmiany w VCLPLUGIN w takim przypadku nie pomogą. Drugiego wyglądu nie powodują u mnie (LO Fresh) żadne ustawienia VCLPLUGIN, jednakże ja mam system oparty o Qt5/KF5, a Ty o Gtk. Być może te okna można modyfikować również w systemie (ale nie mam MATE) i wówczas winny one być w takim przypadku otwierane wszędzie o takim samym wyglądzie.
Zaznaczona opcja, o której mowa wyżej powoduje, że niezależnie od VCLPLUGIN zawsze będą się otwierać okna własne LO. Wyłączenie jej spowoduje, że LO otworzy się z domyślnymi dla danego DE oknami dialogowymi.

122-AA

Aha - zwróć uwagę, że oprócz systemowych (jw.) okien dialogowych, LO oferuje jeszcze jego własne: Opcje > LibreOffice > Ogólne > Okna do otwierania/zapisywania i masz możliwość albo zaznaczenie - wówczas będą okna LO, albo niezaznaczania - będą systemowe.

Ta uwaga załatwiła sprawę:)!!!
Wystarczyło odhaczyć "Okna dialogowe do otwierania/zapisywania" i jest bardzo dobrze!!!
Dziękuję wszystkim za pomoc  :) :) :)

lami07

IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Zobacz najnowsze wiadomości na forum