Oprogramowanie > Biuro

menadżer otwierania plików LibreOffice

(1/4) > >>

122-AA:
Witam,
Jak miałem Suse 15.1 i Libre Office to miałem fajny menadżer otwierania plików -> patrz załącznik nr 2.
Jak zainstalowałem SUSE 15.2 to w Libre Office zmienił się mi menadżer otwierania plików na taki -> patrz zał. nr 1
Jak zrobić by przywrócić poprzedni menadżer?
Z góry dziękuję za pomoc.
Umieściłem ten wątek tu bo..może ktoś miał już taki problem?
Jak się dodaje załączniki????? do wiadomości ?

pavbaranov:
Brak załączników :) Jeśli to obrazki, to wyeksportuj je na jakiś imgur lub coś takiego. Dodatkowo - masz Zuśkę z jakim DE?

122-AA:
co to jest ta  "Zuśkę z jakim DE?"
Mam rzuty ekranu *.png ale jak je załaczyc?

pavbaranov:
SUSE (pewnie OpenSUSE, bo samo SUSE drogie jak cholera) = Zuśka. DE = Desktop Environment (pol. Środowisko Graficzne). LO używa predefiniowanych zmiennych środowiskowych, które są zwykle ładowane automatycznie i wpływają na wygląd m.in. okien dialogowych. Do wyboru:

--- Kod: ---#export SAL_USE_VCLPLUGIN=gen
#export SAL_USE_VCLPLUGIN=gtk3_kde5
#export SAL_USE_VCLPLUGIN=kf5
#export SAL_USE_VCLPLUGIN=qt5
#export SAL_USE_VCLPLUGIN=gtk3
--- Koniec kodu ---
Przy czym jeśli jest jak wyżej, to sam system winien z automatu zastosować właściwe dla danego DE (np. gtk3 dla środowisk, w których znajdzie podajże gtk3 i jednocześnie nie znajdzie plasmashell, gtk3_kde5 jeśli masz Plazmę, itd. itp., a w ostateczności gen).
Możesz sobie popróbować pisząc w konsoli:

--- Kod: ---export SAL_USE_VCLPLUGIN=zmienna_z_powyższej_listy && nazwa_programu
--- Koniec kodu ---
Owa "nazwa programu" to może być soffice, libreoffice i kilka jeszcze innych (u mnie działa libreoffice). Jeśli któraś będzie Ci odpowiadać zmień sobie plik, a no właśnie - jeśli pamiętam, to Zuśka wprowadza jakieś własne zmienne środowiskowe przynajmniej w przypadku KDE. No, ale zanim do tego dojdziemy, to musimy się nieco więcej od Ciebie dowiedzieć.

122-AA:
SuSE 15.2 mate LibreOffice 6.4 /miałem z portalu LibreOffice nie z Suse ale zmieniłem/

szkoda że nie  mogę pokazać rzutów ekran :(
Myślałem, że jak kliknę "załączniki i opcję dodatkowe" to dołączę pliki a tu niestety nie:(

Spróbowałem tych zmian ale..nie działają.. tzn. zmienia się wygląd ale nie o to mi chodzi(
Ale dziękuję za te informację:)
SuSe - Zuśka hm...dawniej było SuSE-ł mnie się bardziej podobało:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej