Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

menadżer otwierania plików LibreOffice

Zaczęty przez 122-AA, Lipiec 28, 2020, 11:55:15 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

122-AA

Witam,
Jak miałem Suse 15.1 i Libre Office to miałem fajny menadżer otwierania plików -> patrz załącznik nr 2.
Jak zainstalowałem SUSE 15.2 to w Libre Office zmienił się mi menadżer otwierania plików na taki -> patrz zał. nr 1
Jak zrobić by przywrócić poprzedni menadżer?
Z góry dziękuję za pomoc.
Umieściłem ten wątek tu bo..może ktoś miał już taki problem?
Jak się dodaje załączniki????? do wiadomości ?

pavbaranov

Brak załączników :) Jeśli to obrazki, to wyeksportuj je na jakiś imgur lub coś takiego. Dodatkowo - masz Zuśkę z jakim DE?

122-AA

#2
co to jest ta  "Zuśkę z jakim DE?"
Mam rzuty ekranu *.png ale jak je załaczyc?

pavbaranov

SUSE (pewnie OpenSUSE, bo samo SUSE drogie jak cholera) = Zuśka. DE = Desktop Environment (pol. Środowisko Graficzne). LO używa predefiniowanych zmiennych środowiskowych, które są zwykle ładowane automatycznie i wpływają na wygląd m.in. okien dialogowych. Do wyboru:
#export SAL_USE_VCLPLUGIN=gen
#export SAL_USE_VCLPLUGIN=gtk3_kde5
#export SAL_USE_VCLPLUGIN=kf5
#export SAL_USE_VCLPLUGIN=qt5
#export SAL_USE_VCLPLUGIN=gtk3

Przy czym jeśli jest jak wyżej, to sam system winien z automatu zastosować właściwe dla danego DE (np. gtk3 dla środowisk, w których znajdzie podajże gtk3 i jednocześnie nie znajdzie plasmashell, gtk3_kde5 jeśli masz Plazmę, itd. itp., a w ostateczności gen).
Możesz sobie popróbować pisząc w konsoli:
export SAL_USE_VCLPLUGIN=zmienna_z_powyższej_listy && nazwa_programu
Owa "nazwa programu" to może być soffice, libreoffice i kilka jeszcze innych (u mnie działa libreoffice). Jeśli któraś będzie Ci odpowiadać zmień sobie plik, a no właśnie - jeśli pamiętam, to Zuśka wprowadza jakieś własne zmienne środowiskowe przynajmniej w przypadku KDE. No, ale zanim do tego dojdziemy, to musimy się nieco więcej od Ciebie dowiedzieć.

122-AA

#4
SuSE 15.2 mate LibreOffice 6.4 /miałem z portalu LibreOffice nie z Suse ale zmieniłem/

szkoda że nie  mogę pokazać rzutów ekran :(
Myślałem, że jak kliknę "załączniki i opcję dodatkowe" to dołączę pliki a tu niestety nie:(

Spróbowałem tych zmian ale..nie działają.. tzn. zmienia się wygląd ale nie o to mi chodzi(
Ale dziękuję za te informację:)
SuSe - Zuśka hm...dawniej było SuSE-ł mnie się bardziej podobało:)

pavbaranov


122-AA


pavbaranov

No to musisz pokazać zrzut. Już Ci podpowiedziałem jak to możesz zrobić.
Jakiś czas temu okna dialogowe w LO zostały przebudowane. Weszło wpierw do fresh, ale może i w still jest już również, bo się wersje wyrównały. Tak czy inaczej - bez zrzutu - nie wiemy o co chodzi.

122-AA

Cytat: pavbaranov w Lipiec 28, 2020, 12:42:05 PM
No to musisz pokazać zrzut. Już Ci podpowiedziałem jak to możesz zrobić.
Jakiś czas temu okna dialogowe w LO zostały przebudowane. Weszło wpierw do fresh, ale może i w still jest już również, bo się wersje wyrównały. Tak czy inaczej - bez zrzutu - nie wiemy o co chodzi.

Na tak.. "W ten sposób Proszę Pana my się nie dogadamy..":(
a serio może tak "łopatologicznie" jak mam te rzuty załączyć???

pavbaranov

Jezu, to już nie linux, ale podstawy korzystania z usług internetowych. Robisz zrzut tego co chcesz. Narzędziem jakie masz. Zapisujesz jako plik. Niekiedy narzędzie daje możliwość bezpośredniego eksportu na różnego rodzaju serwisy. Jeśli nie - znajdujesz taki (np. imgur), wklejasz tam zrzut i dajesz wygenerowanego linka.

robson75

#10
Proponuje skorzystać z tego hostingu obrazów
https://postimages.org/
Po dodaniu obrazka kopiujesz bezpośredni odnośnik i wklejasz tu na forum jako img. Musisz tylko kliknąć w ten kwadrat pokazany na screenie.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

122-AA

#11
podaje link do zdjęć
https://postimg.cc/gallery/wDXzgvw

122-AA

#12
właśnie.
mam ten pierwszy a chciałem mieć ten drugi menadżer okienek:(
Jak zmienić?  :'( :'( :'(
nie wiem jak poprawić ostrość przy tych rzutach:(

pavbaranov

To pierwsze, to jest gen spośród tych SAL itd.

robson75

Cytat: 122-AA w Lipiec 29, 2020, 06:11:27 PM
nie wiem jak poprawić ostrość przy tych rzutach:(
Ostatni raz robię to za Ciebie.



Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum