Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu 20.04 Brak dźwięku przez HDMI

Zaczęty przez Kuba87, Lipiec 28, 2020, 10:03:58 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kuba87

Witam,to co w tytule zainstalowałem sobie Ubuntu 20.04,na początku obraz był tylko przez zintegrowaną kartę graficzną,ale poradziłem sobie z tym dzięki "amdgpu.dc=0" i wszystko fajnie,ale w ustawieniach dźwięku nie ma opcji "HDMI"  :( Ktoś ma jakiś pomysł?

pavbaranov


Kuba87

No ok,ale co ja mam zrobić? Tam jest mowa o jakimś sterowniku.

pavbaranov

Tam jest mowa o tym, co masz zrobić. Dodać do parametrów kernela radeon.audio=0. Dodajesz - na próbę - podczas startu systemu do linii poleceń GRUBa i sprawdzasz czy działa. Jeśli tak - dokonujesz edycji GRUBego (plik /etc/default/grub linia GRUB_CMDLINE_LINUX i aktualizujesz GRUBego (update-grub itp.). Jeśli nie działa. Trzeba będzie pomyśleć.

Kuba87


Kuba87

Dodałem to radeon.audio=0 i lipa :(  Chyba,że dodaję to w złym miejscu czy coś.

pavbaranov

Brak wiadomości o "złym miejscu" uniemożliwia weryfikację jego prawidłowości.

Kuba87

Chodziło mi o to,że dodaję to po naciśnięciu E przy uruchamianiu kompa,ale może w złej linijce czy coś ;)

pavbaranov

Na próbę możesz zmienić w GRUB, ale pewnie będzie to samo. Innych pomysłów - jak na razie u mnie brak.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum