Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu 20.04 - nie widzę drugiego monitora

Zaczęty przez JnkoMuzyk, Lipiec 27, 2020, 12:17:57 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

JnkoMuzyk

To już teraz całkiem zgłupiałem.  ::) :-X :-\

pavbaranov

Nie głupiej :) ale podaj informacje, o które prosimy, bo nie jesteśmy inaczej Ci w stanie pomóc (tzn. zrobić odpowiedni wpis dla xorga).

JnkoMuzyk

Wiecie co Panowie i Panie. Ja jestem prostym użytkownikiem. W Windzie jak mi walnie sterownik,otwieram Menadżer i widzę. W Linuxach, nie wiadomo o co chodzi. Ja jestem, zwykłym użytkownikiem, a nie naprawiaczem czyichś błędów. Szanuje wysiłek wielu ludzi, podoba mi się Linux, od lat podchodzę do niego, i za każdym razem coś nie gra. Coś czego nie mogę jako zwykły użytkownik normalnie klikając zrobić. To nie na moje nerwy. Szanuje ludzi którzy są w to zaangażowani. Szanuje ich wysiłek. Ale niech to w końcu zacznie działać to wrócę do tego. Dzięki za wszystko.  :-[ :-[ :-[ :-[

pavbaranov

Cóż... Nic nie jest proste, zanim nie było trudne. Linux jak każda nowa rzecz wymaga po prostu nieco cierpliwości. Niekiedy też - być może - sięgnięcia po inną dystrybucję, która w większym stopniu "opanuje" sprzęt posiadany przez użytkownika. Niemniej jednak - dobra rada osoby o absolutnie przeciwnych, do Ciebie, doświadczeniach (w linuksie albo coś działa, albo właśnie mogę doprowadzić do tego, by działało /oczywiście są wyjątki, jak w każdym systemie niewspieranych urządzeń/ - w Windows nie dano mi takiej możliwości: albo działa, albo wcale): jak się zdecydujesz raz jeszcze przyglądnąć jakiejś dystrybucji, to po prostu nie zniechęcaj się od razu. Jeśli o coś pytasz na forum - podaj informacje, o które ktoś Cię prosi, albowiem tylko wówczas można Ci jakoś pomóc (problem, nad którym siedzimy już 3 stronę winien być rozwiązany na pierwszej i mógł być).
Niemniej jednak - jeśli Windows Ci odpowiada to po diabła z niego przechodzić na cokolwiek innego? Niech Ci sprawia przyjemność i używaj go do woli. Nikt nikogo nie zmusza do zmiany czy to systemu, czy to nawet własnych upodobań.
Pozdrawiam serdecznie.

JnkoMuzyk

Sorki, ale czasem załamać się idzie. Obrabia fotografie i korzystam z programów na Linuxie. Ale jest cały czas dobrze, a po jakimś czasie łubudu i stoi przez miesiące. Nie jestem asem w Linuxach i czarną magią jest dla mnie konsola. Ale inna dystrybucja nawet instalacji nie przechodzi. Dojdzie do instalacji "EFI VGA" i stoi. (linuxfx10.4.2-wx-lts)

JnkoMuzyk

Zamykam temat. Widzę, że rozwiązania nie będzie. Ubuntu do kasacji. Dzięki

Zobacz najnowsze wiadomości na forum