Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Pearl - duper nowość

Zaczęty przez banan, Lipiec 26, 2020, 08:52:01 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

banan

Klon lepszy od Ubuntu, ma to co mint, compiz, conky manager i apki jak w ubuntu studio, Planka MacOS,

https://youtu.be/XiIJbkIjZ10

PomPom

Pearl mało przypomina MacOS. Co jakiś czas ktoś mało pracowity bierze Ubuntu z Xfce, dodaje dock na dole, a panel na górze i podpisuje to jako "wygląda jak MacOS". To takie podobieństwo jak otworzyć terminal na Windowsie i uznać, że wygląda jak Linux (chociaż Win10 przypomina miejscami KDE Plasmę).

Gdyby chcieć podrobić wygląd MacOS, to powinno wyglądać jakoś tak:


Sam Pearl to raczej nic więcej niż "popsute" Ubuntu, gdzie autor może coś grzebał, może nie, ale w sumie nie wiadomo. Od razu zainstalowane programy są dobre dla nowych, ale mam wrażenie, że nowym rzeczy typu conky manager nie są potrzebne, a jak już, to potrafiliby sobie znaleźć, że tego potrzebują. Kiedyś może to miało więcej sensu, jak Linux był z płytki i z netem cieńko, ale teraz lepiej sobie samemu podogrywać programy.
myk byle jak jako tako

ciubaka

jak ktoś chce maka to najlepiej sobie kupić. A podobnego trochę linuxa - to pewnie deepin albo elementary lepiej niż co innego ...

pavbaranov

Wszystko można a la mac zrobić. Są skórki dla KDE/Latte, są dla Gnome. Tyle, że to wyłącznie wygląd. Ot, coś co upodobni Poloneza do Lancii Stratos :)

ciubaka

I będzie równie duper jak ten polonez ...

banan

po co maca, ja postawiłem virtualnie i także zainstalowałem na laptopie Asusie X555LJ...clover boot (mac,unixm i win8.1,10,11 + winPE z vhd...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum