Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Potrzebuję materiałów o Gentoo, pdfy w j.polskim

Zaczęty przez piimaa, Lipiec 17, 2020, 01:06:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

piimaa

Potrzebuję jakiegoś poradnika dot. instalacji, konfiguracji i innych. Szukam w j.polskim, mogą być poradniki typu od A do Z gdzieś online. Nie znam angielskiego.


PomPom

Zostaw Gentoo w spokoju x2
Po co ci w ogóle Gentoo?
myk byle jak jako tako

manet

#3
Sądzę że myśli o tym samym o czym ja już od pół roku rozmyślam. Korcie mnie ta kompilacja wszystkiego przed instalacją, jak wiadomo, dostajemy kod źródłowy ale ile w tym prawdy że można modować kod przed kompilkacją według własnego widzi mi się to jeszcze nie wiem.
Widzi mi się taki Firefox z usuniętymi w kodu UPDATE i telemetrią i wszystkim innym co łączy się zbędnie z netem.
Takie Gentoo byłoby fajne, z niczym łączące się.
Zrezygnowałem z forum w dniu 2021.01.21 10:47, wszystkie zapytania pozostaną bez odpowiedzi.

PomPom

Przy Gentoo masz tyle co flagi USE przy kompilacji. Kompilować to możesz na binarnych distrach jak chcesz. Jak chcesz kompilować wszystko i jeszcze modyfikować kod źródłowy, to ci życia na używanie systemu nie starczy.
myk byle jak jako tako

pavbaranov

@manet - To o czym piszesz, to zupełnie inna kwestia i chyba nigdy na oczy ebuildu nie widziałeś. Przez samą jego edycję, ustawienie flag, o których wspomina @PomPom nie otrzymasz czegoś takiego, o czym piszesz. Musiałbyś albo znać się na programowaniu i stworzyć odpowiednie łatki albo znaleźć takie w necie o ile są, albo poprosić (i pewnie zapłacić) kogoś, by Ci to zrobił.
Jeśli chodzi o to, o czym piszesz w przypadku FF - zainteresuj się choćby waterfox (pomijam, że "telemetrię" wyłączyć można wpisami w about:config).

rzax666

translator googla daje rade i to wersja dla plebsu ... co niby nie umie rozpoznac kota zrodlowego na stronie www ;DD

Zobacz najnowsze wiadomości na forum