Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Polski sklep z linuxem

Zaczęty przez debbixon69, Lipiec 15, 2020, 06:54:05 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

debbixon69

Siemanko linuxowicze  :D

Znacie jakiś POLSKI sklep internetowy, który sprzedaje dystrybucje linuxa na nośnikach CD/DVD/USB ?

Z góry dzięki za pomoc
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

microsofter

Nie znamy, prawie na pewno nie ma takiego sklepu. Dziś praktycznie każdy ma szerokopasmowy Internet i nagrywarkę. Taki sklep nic by nie zarobił. Nawet Microsoft udostępnia obrazy ISO Windows. Jeszcze 10 lat temu rzecz nie do pomyślenia, nieprawdaż?
Mam ISO prawie wszystkich najpopularniejszych dystrybucji. Gdybym miał czas, sam bym nagrał i wysłał ci.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

MSki

Nie wiem jak teraz, ale jakiś rok temu w Empik-u, na dziale literatury fachowej/technicznej były miesięczniki/kwartalniki z zakresu spraw związanych z Linuksem. Można było kupić taką literaturę, a wewnątrz bywała płyta z jednym, lub kilkoma Linuksami.

pavbaranov

https://linux-magazine.pl - jeśli o to Ci chodzi. W każdym zeszycie jest jakiś linux i najczęściej jeszcze jakieś dodatki. Są też tego typu dystrybucje jak bodaj Polish Linux, oparty o źródła RHEL, który występuje - jeśli wiem - tylko w wersji komercyjnej.

microsofter

Przypomniałeś mi lata 90 ubiegłego wieku. Regularnie kupowałem Chipa, PCWK, PC-Magazine, Enter, Cyber i inne czasopisma, właśnie dla płyt. Wieczorem, podjarany na maksa, buszowałem po ,,srebrnych krążkach". Co tam dziś ciekawego rzucili, soft, dodatki dla DOSa, Windowsa.

Dzisiaj kompletnie nie wyobrażam sobie tak ogromnego kroku wstecz. Już SDI (z TP) pozwalało zdobyć wszystko co potrzebujesz, kiedy potrzebujesz, w jakiej wersji sobie wymarzysz. A jeśli ktoś nie ma nagrywarki, by stworzyć płytę instalacyjną z GNU, można spróbować zrobić bootowalny pendrive. Podobno na nowych komputerach da się zainstalować system w taki sposób.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum