Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu problem z uruchomieniem

Zaczęty przez maxim471, Lipiec 11, 2020, 09:57:42 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

maxim471

Witam wszystkich serdecznie. Na wstępie chciałbym się przywitać, bo jestem tutaj nowy jak i nowy jestem w posiadaniu i użytkowaniu systemu Linux. Jestem tutaj, ponieważ potrzebuję waszej pomocy. Otóż od niedawna używam Ubuntu w wersji 20.04 i wczoraj pojawił się u mnie taki problem, że przy wyborze systemu gdy wybieram Ubuntu pojawia mi się czarny ekran i nic więcej się nie dzieje, jedynie na dosłownie ułamek sekundy co jakiś czas mignie logo nvidii albo kilka linii z terminala i to wszystko.
Ogólnie to podejrzewam co jest tego przyczyną, otóż zmieniałem uprawnienia do katalogów i zamiast zmienić uprawnienia do katalogu którego chciałem, to zmieniłem do głównego katalogu "var" poleceniem:
sudo chown -R $USER:$USER /var
Przez co potem wyskakiwały mi błędy przy różnych poleceniach, więc chcąc cofnąć zmianę tych uprawnień wpisałem:
pkexec chown root:root /var /var -R
I po tym zabiegu niby już wszystko wróciło do normy lecz gdy chciałem wyłączyć komputer nic się nie działo, nawet jak w terminalu wpisałem "shutdown" komputer się nie wyłączył, dopiero jak wpisałem "sudo shutdown" komputer się wyłączył
Czy były w stanie mi ktoś z was pomóc aby znów doprowadzić system do poprawnego działania?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum