Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linuxowy bootloader przy ponownej próbie zainstalowania Windowsa

Zaczęty przez Sledzik, Lipiec 08, 2020, 08:28:51 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Sledzik

Witam. Mam problem z instalacją windowsa po tym jak zainstalowałem Ubuntu 19.10. Na początku miałem go obok Windowsa 10 ale zrobiłem format na partycji z windowsem bo chciałem korzystać już tylko z Linuxa. Teraz próbując zainstalować windowsa z pendrive'a za każdym razem włącza sie GNU Grub w wersji 2.04. Czy da rade coś z tym zrobić? Jestem totalnie zielony w tych sprawach  :P

kszyhus

Instalując Ubuntu obok windy instalator zastąpił MBR GRUB-em.
Musisz przywrócić MBR na dysku na którym instalujesz windę.
Nie trzeba mówić tsza, lecz tsza mówić trzeba.

pavbaranov

@Sledzik - nieco mało zrozumiały opis tego co usiłujesz zrobić. Jeśli dobrze rozumiem, to startujesz z jakiegoś nośnika instalacyjnego Windows, ale komputer i tak uruchamia GRUB, czyli startuje z HDD. Możliwe przyczyny to, albo źle został przygotowany nośnik z Windows, albo przez komputer ten nośnik jest wykrywany jako bootujący dopiero po HDD. W pierwszym przypadku - przygotuj prawidłowy nośnik. W drugim - zmień kolejność bootowania w BIOS, bądź jeśli masz taką możliwość, wskaż przy starcie nośnik, z którego nastąpić ma bootowanie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum