Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wystapil blad Boost.Python w zadaniu "bootloader".

Zaczęty przez lolek_250, Czerwiec 26, 2020, 03:28:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lolek_250

Czesc, instalowalem dzisiaj Lubuntu 20.04 LTS, a tu nagle blad o "bootloader". Jakby ktos pytal to Thinkpad x130e.


Mialem wczesniej tak z SparkyLinux, wiec zrezygnowalem z niego na rzecz Lubuntu.

Jesli ktos ma pomysl jak rozwiazac ten problem to prosze pisac.

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lolek_250


robson75

Cytat: lolek_250 w Czerwiec 26, 2020, 06:15:06 PM
Ale instalator automatycznie utworzyl partycje.
Jeżeli automatycznie, to na pewno nie boot/efi. Tutaj masz na przykładzie minta jak to powinno wyglądać.
https://www.youtube.com/watch?v=JaK1Birq0xM
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lolek_250

Zrobilem tak jak bylo pokazane na filmie i nie pomoglo identyczny blad.  :'(

robson75

Sformatuj dysk za pomocą GParted, i dalej jak na filmie. Nie wiem czy zauważyłeś, ale koleś podczas instalacji nie wybiera automatycznego partycjonowania, tylko robi to ręcznie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lolek_250

Sformatowalem dysk i zrobilem jak na filmie i znow ten sam blad. :'(

robson75

Jedynie co mi przychodzi do głowy to wadliwy obraz ISO, lub źle wypalona płyta/pendrive.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Nie jest to przez przypadek błąd wersji Calamares? Możesz spróbować np. z Fedorą, OpenSUSE albo oryginalnym Ubuntu?

lolek_250

Nie jest to problem pliku ISO i pendrive. Sprawdziłem to ściągając ponownie plik z Lubuntu.me,  natomiast specjalnie kupiłem nowy pendrive kingston 32gb. Blad sie powtarzal

lolek_250

Tak chyba jest to blad Calamares. Zainstalowalem OpenSuse (Fedory i Ubuntu nie probowalem). OpenSuse dziala, pod koniec instalacji wyskoczyl mi blad:


Ale dziala wlacza sie i wlasnie korzystajac z niego pisze.  :)
Lecz chcialbym jednak przejsc na cos lzejszego, no chyba ze da sie zainstalowac pulpit LXQT na OpenSuse (teraz mam Plasme).

pavbaranov

Lżejsze to jedno wielkie voodoo. Na OS możesz sobie zainstalować co chcesz.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum