Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z instalacją Kali linux, Plik\g21dr.mbr oraz Stan:Oxc000007b

Zaczęty przez speed_cars, Czerwiec 19, 2020, 02:32:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

speed_cars

Mam problem z instalacją, próbowałem zainstalować Kali Linux wersja 64 bitowa z bootowego Pendrive na Windows 10. Wyłączyłem komputer, włączyłem go, komputer nie widzi dysku/pendriva, oraz wyskakuje taki błąd 0x000007b.  Jeżeli chodzi o błąd, patrzałem na różne strony gdzie piszą żeby go nie było, robiłem wedłuch tych stron, nic to nie dało. Moje pytanie jest takie, co mam zrobić żeby komputer widział pendrive oraz nie było tego błędu ? Pendrive zbootowałem programem Rufus. Pendrive kupiłem nie dawno, moim zdaniem Mam problem z instalacją, próbowałem zainstalować Kali Linux wersja 64 bitowa z bootowego Pendrive na Windows 10. Wyłączyłem komputer, włączyłem go, komputer nie widzi dysku/pendriva, oraz wyskakuje taki błąd 0x000007b.  Jeżeli chodzi o błąd, patrzałem na różne strony gdzie piszą żeby go nie było, robiłem wedłuch tych stron, nic to nie dało. Moje pytanie jest takie, co mam zrobić żeby komputer widział pendrive oraz nie było tego błędu ?

Update: Próbowałem zainstalować innym sposobem. Włączyłem program instalacyjny Kali Linux, który wyłączył  komputer, oraz go włączył. Zamiast instalacji to pojawił się czarny ekran (screen) z błędem: jest tam coś napisane o : Plik\g21dr.mbr oraz Stan:Oxc000007b.  Niewiem czemu ten ekran pojawia się.

https://ibb.co/Jp54K53

pavbaranov

W pierwszej kolejności - zainteresuj się jakimś mainstreamowym linuksem, a nie takim, który jest przeznaczony dla osób, które wiedzą po co i do czego używać Kali.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum