Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

KDE Plasma na VMware błąd zmiany rozdzielczości

Zaczęty przez maxim, Czerwiec 20, 2020, 08:25:22 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

maxim

najnowszy Mint, oraz Manjaro z KDE nie ma możliwość zmiany rozdzielczości. VMware 15,5,5
Problem jest opisany na anglojęzycznych forach ale nie rozwiązany.
W obydwu dystrybucjach wygląda to tak samo, po zmianie, ustawia nową rozdzielczość i zaraz wraca do 800x600.
W Majjaro z Gnome i xfce problem nie występuje.
Ktoś może spotkał się z problemem ?

pavbaranov

Napisz po polsku o co chodzi, podaj linki.
Mint w ogóle - na całe szczęście odseparował się od KDE. W Manjaro masz jeszcze starą wersję 5.18.
Problem występuje wyłącznie na VMware?
Używam Plazmy od lat - wprawdzie na rzeczywistej maszynie - ale problemu nie zauważyłem.

ciubaka

Kurcze, skoro masz problem z plasmą, a z gnome i xfce nie masz, to w czym jeszcze masz problem? Użyj tego co działa i tyle. A jak nie pasi gnome i xfce to testuj mate albo cynamona. Mate najlepiej w Ubuntu a cynamona w Mincie. Gnome w Fedorze lub też Ubuntu a xfce w czym zechcesz. I wszystko jasne.


maxim

Cytat: ciubaka w Czerwiec 21, 2020, 10:17:03 AM
Kurcze, skoro masz problem z plasmą, a z gnome i xfce nie masz, to w czym jeszcze masz problem? Użyj tego co działa i tyle. A jak nie pasi gnome i xfce to testuj mate albo cynamona. Mate najlepiej w Ubuntu a cynamona w Mincie. Gnome w Fedorze lub też Ubuntu a xfce w czym zechcesz. I wszystko jasne.
no i tak zrobiłem > Xubuntu, rozwiązanie mi nie potrzebne, opisałem błąd który zauważyłem

pavbaranov

Cóż - jeśli chodzi o Plazmę, to mogę podpowiedzieć w takim razie jedynie 2 rozwiązania:
- wypróbować na np. VirtualBox
- zgłosić problem na bugs.kde.org i/lub analogicznie na VM, bo nie wiadomo czy problem leży po stronie KDE, czy VM.

Armalat

Mam Manjaro z KDE zainstalowany na dysku i nie ma tego problemu,
System operacyjny: Manjaro Linux
Wersja Plazmy KDE: 5.18.5
Wersja Szkieletów KDE: 5.70.0
Wersja Qt: 5.15.0
Wersja jądra: 5.6.16-1-MANJARO
Architektura systemu: 64-bity

pavbaranov

@Armalat - Problem - jak się wydaje - dotyczy wyłącznie Plazmy zainstalowanej na wirtualnej maszynie i to wyłącznie w VMWare. Zdaje się, że nie istnieje nawet w innych, alternatywnych środowiskach tego typu. Ot, ciekawostka.

Waslaw89

#8
Na VirtualBox to samo, wszystkie inne dystrybucje oparte na gnome, xfce, lxqt(wariacje ubuntu) pozwalaja na bezproblemow zmiane rozdzielczosci, KDE plasma, niestety nie.

pavbaranov

Wygląda na to, że problem jest do ominięcia poprzez wyłączenie usługi KScreen2.
Inna sprawa, że kwestia do zgłoszenia na bugs.kde.org

rzax666

#10
sproboj inny sterownik (w  virtualboxie) przynajmniej ...   ustwic  w grub(asie)  cos chyba trzeaba? a moze to tylko kwestja jajka ...  moge sprawdzic jesli czekasz nadal po tylu miesiacach hahaha

Zobacz najnowsze wiadomości na forum