Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[ROZWIĄZANY] Jak usunąć programy z WINE

Zaczęty przez Mamut, Czerwiec 17, 2020, 11:11:57 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mamut

Nie wiem gdzie to jest?

https://linuxiarze.pl/wirtualizacja_wine/

1. Czy da się je usunąć ręcznie z katalogu
.wine/drive_c/Program Files (x86) ?
2. Nie wszystkie jednak tam są. Chcę też usunąć pozostałości po programach które nie zadziałały a zostawiły na dysku śmieci np.
w postaci nie działających ikon na pulpicie.
Abnormal Termination Error Processing Request

robson75

#1
Przeważnie w katalogu wine. Nie mam wine zainstalowanego więc obstawiam katalogi .config oraz .local.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Mamut

#2
No tak ale jak wywołać ten tryb graficzny jak u góry?

CytatUsunięcie programów

1. Większość programów możesz usunąć za pomocą deinstalatora Wine, który jest dostępny w menu ,,System-> Wine Uninstaller".

Ja czegoś takiego nie mam na Ubuntu było... nie wszystko da się tym odinstalować. (AD 2.)

Najlepiej by było czyścić w konsoli.


3. Chcę zainstalować nowszą wersję danego programu ale ja tam nie wiem co w tym WINE mi się zrobi
czy przeinstaluje czy bedę miał dwa programy? Dlatego wolę najpierw odinstalować ten starszy program.
Abnormal Termination Error Processing Request

robson75

A po kiego Ci wywoływać to okienko? Po prostu usuwasz katalogi z wine oraz pozostałości po nim i problem z głowy. Systemowi nic się nie stanie usuwając ciało obce, jakim są programy na wine.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Mamut

W zasadzie jest tak jak piszesz. Programy po usunieciu znikaja, mozna testowac do woli.
Zaostaja mi tylko ikony skroty do programow w Menu . Tego jeszcze nie wiem jak usunac?
Abnormal Termination Error Processing Request

robson75

Cytat: Mamut w Czerwiec 23, 2020, 10:21:03 PM
Zaostaja mi tylko ikony skroty do programow w Menu . Tego jeszcze nie wiem jak usunac?
To sprawdź w .local/share/applications, bo chyba tam siedzą.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Mamut

Cytat: robson75 w Czerwiec 23, 2020, 10:29:45 PM
To sprawdź w .local/share/applications, bo chyba tam siedzą.
Windows/Moje programy  ;-)

[ROZWIĄZANY]
Abnormal Termination Error Processing Request

Zobacz najnowsze wiadomości na forum