@MSki - Znów Jankowi namieszamy i rzuci się na ZEN-Installer. Tymczasem kompletnie nie jest istotne czym instalujesz Archa by ta karta wifi działała. Sterownik od pewnego czasu jest w kernelu i jest to RTW88. Jak to zostało napisane: powinien również obsługiwać rodzinę 8821x. Jednakże "powinien" a na pewno, to dwie różne sprawy. Niezależnie od tego, czy instalacja przebiegnie z pomocą Calamares (Endeavour), czy też z pomocą Anarchy bądź ZEN-Installer zawsze dokona instalacji jednego z 4 kerneli dostępnych w Archu ("zwykły", LTS, ZEN, lub hardened). Pomijając różnice wynikające z ich wersji, każdy z nich jest budowany na podobnym configu jeśli chodzi o sterowniki. Albo zatem RTW88 w nich jest (co wykazałem w przypadku "bieżących" wydań; LTS nie zajmowałem się, ale pewnie również), albo nie ma.
Teraz zachodzi wyłącznie pytanie, czy - o ile owa karta wifi, która jest u Janka jest fizycznie aktywowana i nie jest również uszkodzona - RTW88 ją także obsługuje, czy też nie.
W pierwszym przypadku - wszystko proste. Prędzej, czy później dojdzie do aktywacji wifi. W drugim przypadku trzeba sięgnąć po rozwiązanie z AUR, które powinno również doprowadzić do aktywizacji połączenia.
I do tych 3-4 punktów sprowadza się cały temat, który wałkujemy któryś dzień, a jedyne co się dzieje, to jeden wielki chaos związany ze skakaniem z kwiatka na kwiatek.
Temat wifi proponuję jednak przenieść do pierwotnego wątku, bo tam - choć rozgardiasz - to przynajmniej kontynuacja. No, chyba, że tamten wyrzucić w diabły i rozpocząć od początku.