Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z instalacją AnarchyOS

Zaczęty przez Piejanto, Czerwiec 09, 2020, 11:48:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

@Piejanto - Zasadniczo nie wiem dlaczego się tak męczysz. Z krótkiej epopei tego wątku wynika, że:
1. Nie rozróżniasz BIOS Setup od Boot BIOSa (a w zasadzie w tym przypadku UEFI).
2. Nie potrafisz zaktualizować GRUB i w zasadzie nie widzisz różnicy, czy to zrobisz, czy też nie - potem zdziwienie, że po restarcie cokolwiek wpisane w plik /etc/default/grub nie przynosi żadnego skutku.
3. Kompletnie nie wiesz co oznacza znak "#" przed jakąś linią w pliku w skryptach linuksa.
4. I mnóstwo jeszcze innych rzeczy. Doprawdy mnóstwo.
Mimo wszystko porywasz się na system, który - choć prosty - to jednak jest on adresowany do co najmniej średniozaawansowanego użytkownika linuksa (w ogóle). Nie należysz do tego kręgu i pomimo Twoich wysiłków nic nie wskazuje na to, abyś kiedykolwiek się w nim znalazł. Niestety (lub stety) nawet większość dystrybucji opartych o Archa (może lekki wyjątek to Manjaro, choć pewności tu nie mam), prędzej czy później wymaga czytania i to ze zrozumieniem tekstów w wiki Archa. W dodatku głównie w obcych językach z czego angielska dokumentacja jest "w miarę" oficjalna (oprócz podręcznika instalacji, reszta tekstów jest tworzona przez społeczność). Jak chcesz sobie z tym poradzić? Za chwilę (jeszcze 49%) będziemy mieć festiwal instalacji czegoś z AUR, gdzie znów krok po kroku trzeba Ci będzie wytłumaczyć jak to się robi, choć jest to doskonale już opisane.
Krótko podsumowując - moim skromnym zdaniem, z którym możesz się kompletnie nie zgadzać - podstawowe pytanie jakie zachodzi, to czy w ogóle jakikolwiek linux (czy nawet szerzej unix). Jeśli jednak tak, to czy nie powinieneś się zastanowić nad mimo wszystko łatwiejszymi dystrybucjami, jak np. Xubuntu, Mint XFCE, Fedora z XFCE, czy OpenSUSE (zdaje się, że również ma taką wersję).
I tak - na 99% we wszystkich wystąpi dokładnie ten sam problem ze sterownikiem tej karty wifi i skakanie z dystrybucji na dystrybucję zasadniczo niczego tu nie zmieni, chyba, że przez przypadek znajdziesz jakąś, którą stworzył dla siebie posiadacz komputera zbliżonego do Twojego. Szczęśliwie w Archu jest również rozwiązanie z AUR (choć nie wiadomo, czy zadziała) i nie wiem, czy są paczki dostępne w innych.

PS: Z pochodnych Archa całkiem możliwe, że jedną z najprostszych dla użytkownika pochodnych jest obecnie https://hefftor.xyz/. Nie wiem, nie testowałem nawet, ale czytając opis można odnieść takie wrażenie.

robson75

Janek, ostatni raz Ci tłumaczę jak należy to zrobić, bo moja i Pawła cierpliwość już się kończy.
Wchodzisz na tą stronę
https://aur.archlinux.org/packages/rtl8821ce-dkms-git/
i pobierasz snapshota, aby go rozpakować musisz doinstalować narzędzie o nazwie engrampa, po rozpakowaniu tego archiwum postępuj zgodnie z podanym tutaj wątku
https://forum.linuxiarze.pl/index.php/topic,4127.msg25692.html#msg25692
A po zbudowaniu i zainstalowaniu danej paczki wydaj polecenie
modprobe rtl8821ce
I restart kompa.
I wtedy się okaże czy masz połączenie WIFI, czy nie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

@robson75 - Robert - drobna uwaga, jeśli dasz modprobe i zrestartujesz komputer, to nic to nie da. Po modprobe, które podałeś, sprawdzenie działania. Restart spowoduje, że sterownik się nie wgra.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum