Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z zalogowaniem się do roota w LuninuxOS

Zaczęty przez debbixon69, Czerwiec 05, 2020, 10:48:31 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

debbixon69

Siemanko linuxowicze :D

Testuję sobie Lununix'a i nie mogę się zalogować na konto root :(
Po wpisaniu sudo su wyskakuje mi taki komunikat:
sudo: /usr/bin/sudo musi mieć uid 0 jako właściciela oraz ustawiony bit setuid

Na stronach typu askubuntu szukałem rozwiązania, ale nie działały mi, bo wymagały dostępu do roota którego nie mam

Z góry dziękuję za pomoc <3

"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Piotr_1988

Może wpisz albo "su" albo "sudo -s"; nie wpisuj "sudo su".
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

debbixon69

Cytat: Piotr_1988 w Czerwiec 05, 2020, 11:49:58 AM
Może wpisz albo "su" albo "sudo -s"; nie wpisuj "sudo su".
Cytat: robson75 w Czerwiec 05, 2020, 05:48:04 PM
Można też spróbować komendy
sudo -sE

Niestety oba sposoby nie działają, nadal wyskakuje ten sam błąd. Przypominam, że to distro oparte na ubuntu i nie działa tam komenda su, bo nie ma tam osobnego hasła na root
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Piotr_1988

Odpal to distro w wersji angielskiej, nie polskiej. Wówczas komunikat o błędzie wyskoczy Ci w języku angielskim. Angielską wersję komunikatu będziesz mógł skopiować do wyszukiwarki w internecie i wówczas może coś wyszukasz na jego temat...
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

debbixon69

"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Piotr_1988

To distro nie ma wsparcia? Wszedłem na stronę LuninuxOS i jest niemal pusta. Wygląda to jak prekonfigurowane Ubuntu wydawane przez pojedynczą osobę, która się pod swym dziełem nie zdecydowała podpisać imieniem i nazwiskiem.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

Zobacz najnowsze wiadomości na forum