Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Naprawa grub/bootowania systemu

Zaczęty przez ciubaka, Lipiec 19, 2019, 12:48:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ciubaka

Ostatnio przez zbytnią moją niefrasobliwość popsułem sobie możliwość uruchamianie kilku dystrybucji posiadanych na kilku partycjach JEDNEGO dysku twardego. Nie podziałało ani naprawianie specjalistycznymi narzędziami MX ( naprawa grub, opcje boot) pod systemem MX w wersji live. Nie pomagało też zastosowanie oryginalnego Boot Repair w wersji live. Powiedziałbym wręcz, że to drugie nawet zaszkodziło. Chciałbym wszystkim polecić użycie narzędzia Boot Repair spod Sparkiego 5.8. To rozwiązało problem w 5 minut, po jednej iteracji. Nie wiem o co chodzi, ale nie dość że jest w wersji po polsku, to jeszcze naprawił to co angielskojęzyczny Boot Repair Live zepsuł na amen. Co prawda nie mogłem znaleźć Boot Repair w Sparkim Live, ale przy pomocy Supergrub Live udało mi się odpalić Sparkiego z istniejącej partycji popsutego dysku. I wtedy już z górki - wiedziałem że tam mam Boot Repair, którym przywrócił wszystkie gruby i booty na wszystkich partycjach. Po raz kolejny chwała twórcom Sparky, dziękuję i pozdrawiam. To taki mój mały pean pochwalny, ale naprawdę system ten jest dla mnie obecnie  NAJLEPSZY i niezawodny,  dlatego pozostawiam instrukcję dla innych zainteresowanych, może też się komuś przyda, zdecydowanie jest to prostsze niż dłubanie w konsoli.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum