Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja.
Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Autor Wątek: MX19.2.1 beta kontra fluxbox  (Przeczytany 466 razy)

Offline Fibogacci

• Full Member
  • Reputacja: +1/-0
Odp: MX19.2.1 beta kontra fluxbox
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2020, 12:27:15 pm »
Czekałem czekałem i się nie doczekałem, więc do MX19.2.1 beta fluxboxa dograłem. Ale ja go nie ogarniam jednak. O ile jestem w stanie pozmieniać układ ikon na docku, to nie mogę za Boga dodać skrótów na pulpicie. A ja bez tego żyć  nie umiem. Z tym dokiem to też jakieś nieporozumienie, bo on wraca do domyślnego na koniec. Krótko - chyba nie dla mnie to środowisko, jak nie dam rady to przeproszę się z xfce. I pewnie na dokładkę we wcześniejszej wersji, bo 18 bardziej mi się podobała jednak. Nowoczesność w domu i zagrodzie jednak nie u każdego jest w modzie ...

Co kto lubi i jak kto lubi - ja lubię minimalizm ;) Ja czy to Xfce czy Fluxbox - nie lubię i nie korzystam ani z ikon na pulpicie ani ze skrótów graficznych (w sensie docków) - rozprasza mnie to i szybciej jednak działam z klawiatury przy uruchamianiu (czy to menu startowe/prawy klik we Fluxbox czy to Wyszukiwarka programów).

Może kiedyś zrobię jakiś krótki tutorial z działania tych narzędzi w MX Flux (czyli do ustawiania doku i ikon). Pewnie jak już dojdą tłumaczenia w aktualizacjach.

Dodatkowo - jeśli dograłeś to do wersji Beta systemu (jeśli dobrze zrozumiałem), to nie jestem pewny, czy działa tak samo, jak w oficjalnie wydanej wersji czyli MX 19.2. To by pewnie trzeba porównać.

Mój obecny pulpit Fluxboksa na głównym laptopie wygląda tak (z tego pulpitu w ostatnich dniach/tygodniach korzystam na co dzień):

Na innym starym komputerze kilka dni temu instalowałem MX 19.2 32 bit z Fluxboksem. Przy odpowiednim zoptymalizowaniu i przycięciu systemu, działa sprawnie na 'relatywnie mocnym' Pentium D (2x2,66 GHz), ale z małą ilością RAM, bo tylko 512 MB (przy czym dla systemu dostępne jest 431 MB).

Zaraz po uruchomieniu zużycie RAM to ok. 100 MB, przeglądanie (średniociężkich) stron w zoptymalizowanym Firefoksie ze zblokowanymi reklamami też jest możliwe (bez nerwów, ale też bez dużej ilości otwartych kart).

Taki komputer może być przydatny jako rezerwowy albo podarunkowy - np. do nauki podstaw programowania (na tej ilości RAM na razie testowałem - działają sprawnie Sublime Text Editor, Jupyter Notebook), do nauki Linuksa (w sensie terminala) i do kilku/wielu innych ciekawych rzeczy. Świat nie kończy się na przeglądaniu stron internetowych i oglądaniu YouTube w przeglądarce ;)

Warto może przy okazji wspomnieć, że dla wersji MX 19.2 64 bit dostępny jest kernel w wersji 5.6.14 (z repozytorium MX Test: 5.6.0-2-amd64 #1 SMP Debian 5.6.14-1~mx19+1 (2020-05-27) x86_64 GNU/Linux) (dostępny w MX Instalator pakietów, karta Popularne Aplikacje, kategoria Kernels). Dla tych którzy potrzebują lub po prostu lubią/chcą nowsze niż (trochę) starsze.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2020, 12:54:48 pm wysłana przez Fibogacci »

Offline wiechocki

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Odp: MX19.2.1 beta kontra fluxbox
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 26, 2020, 02:39:39 pm »
Kernel 5.6.0.2 jest instalowany w wersji ahs wraz ze sterownikiem nvidii 440.82.
U mnie działa to bardzo sprawnie zarówno na Xfce jak i KDE.