Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux dla warsztatu mechanika

Zaczęty przez moskaliusz, Maj 29, 2020, 05:18:55 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

moskaliusz

Dzień dobry!
                  witam wszystkich, sam jestem początkującym użytkownikiem linuxa (dawniej ubuntu aktualnie kubuntu) ale chciałem zapytać czy ktoś z Was może słyszał lub sam zna jakąś dystrybucję tego zacnego systemu, która sprawiła by się w warsztacie samochodowym? Mam znajomego mechanika któremu uruchomiłem bardzo stary PC na ubuntu właśnie i jest zachwycony z jego działania z tym że korzysta z niego tylko do drukowania faktur i internetu, zadania ogólnie biurwe. Ostatnio mnie zapytał czy jest może jakaś wersja która była by pomocna przy pracy na "pełen etat" w warsztacie.
Chciał by korzystać z niego do obsługi programów testowych i komputerów do samochodów (chyba chodzi o komputery co się podpina pod OBD i sczytuje błędy i takie tam)
Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas.

Piotr_1988

Ubuntu jest akurat jedną z tych dystrybucji, na które jest najwięcej oprogramowania... Może więc zamiast poszukiwać innej dystrybucji, Twój znajomy powinien określić jakie oprogramowanie potrzebuje i sprobować je zainstalować na swoim Ubuntu?
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

moskaliusz

W większości przypadków są to programy które działają na Windowsie XP jutro się dowiem dokładnie jak się nazywają.

Piotr_1988

Cytat: moskaliusz w Maj 29, 2020, 05:32:41 PM
W większości przypadków są to programy które działają na Windowsie XP jutro się dowiem dokładnie jak się nazywają.
Myślę, że Ubuntu jest dość przyjazne dla niedoświadczoncyh użytkowników; oprogramowania też jest dużo, także może warto najpierw spróbować z tym Ubuntu... Windowsowe programy można uruchomić na Ubuntu po zainstalowaniu wine, choć nie wszystkie będę działać poprawnie.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

pavbaranov

Jeśli w większości są to programy na WinXP i nie ma ich odpowiedników - to masz już dystrybucję wybraną: nazywa się Windows. Nic na siłę.

banan

Tak ale ja jeszcze  działam na XP bo ma programatory rs232 czy napedy iomega zip n centronixie. Generalnie ok 10 komuterow o 50zł do 4tys

Zobacz najnowsze wiadomości na forum