Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z zainstalowaniem git

Zaczęty przez Adamullo, Maj 12, 2020, 12:18:37 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Adamullo

Jestem tu nowy. Dopiero zacząłem swoją przygodę z linuxem. Próbuję zainstalować git kodem "apt install git" ale nie mam uprawnień root. Jestem jedynym użytkownikiem komputera. Pracuje na kali linux.

ciubaka

Powinieneś zacząć pracować na czymś prostszym :-(

Adamullo

Od czego? W ogóle chciałbym wiedzieć jak nadać sobie uprawnienia root.

ciubaka

Zainstaluj jakąś dystrybucję dla początkujących sobie. Ponieważ dziwnie myślisz i postępujesz, to może jakąś na literę  M. Obie są dziwne i obie mają dobre forum po polsku. Można sobie tam różne rzeczy sprawdzić. Na przykład co i jaką komendą wklepać do terminala, żeby zostać rootem i w prosty sposób wywalić sobie system.

robson75

Cytat: Adamullo w Maj 12, 2020, 12:18:37 PM
Jestem tu nowy. Dopiero zacząłem swoją przygodę z linuxem.
Jeżeli jesteś początkującym userem linuxa, to po kiego wybierasz dystrybucje dla zaawansowanych, jakim jest Kali.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Jak koledzy: Kail w żadnym przypadku nie jest dystrybucją dla początkującego użytkownika, a już na pewno nie dla takiego, który bladego pojęcia nie ma o absolutnych podstawach.
Wracając do tematu - co dokładnie chcesz zainstalować i w jakim celu? Paczkę, która umożliwia Ci korzystanie z serwisów git? Postawić serwer gita?
Wracając po raz drugi do tematu, to pomimo tego, że jest to przyjazne i kulturalne forum linuksowe, gdzie niemile widziane jest odsyłanie go wujka gugieła, to w istocie nic lepszego Ci nie poradzimy. Gdybyś tylko zechciał zajrzeć do informacji o dystrybucji, którą wybrałeś, to znalazłbyś:
https://www.kali.org/news/kali-default-non-root-user/
https://itsfoss.com/kali-linux-root-user/
O reszcie już nie wspomnę :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum