Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Pop Os you are in emergency mode

Zaczęty przez Vincent222, Maj 05, 2020, 10:46:27 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Vincent222

Witam

Jestem nowy jeśli chodzi o Linuxa i zainstalowałem  (Lenovo yoga thinpad 11e chrombook) na moim laptopie nowego biosa i PopOs (coreboot) . Instalacja przebiegła bez problemu , popracowałem na nim chwilę (Libere office) zapisałem wszystko na pendrivie. Następnego dnia gdy chce rano załączyć laptop po zobaczeniu logo biosu pojawia się czarnym ekran a po 15 sekundach wyświetla się komunikat:


Your are in emergency mode. After logging in type journalctl -xb to view system logs , systemctl reboote to reboot , systemctl default or exit to boot into defiult mode.

Po sprawdzeniu logów oto jakie błędy mi wyskoczyły

APCI BIOS error (bug) : could not resolved symbol [\**** , *6**, **** , **** , ****] AE_NOT_FOUND (20190703/dswload2-159)

Error: AE_NOT_FOUND, During name lookup/catalog (20190703/psobject-220)

Timed out waiting for device/Dev/disk/by-partuuid/7c4375da-af57-49ab-8369-a33529e84f2c

rt5640 i2c-10EC5650:00: Device with ID register 0x6419 is not rt5640/39

Próbowałem wszystkiego co mogłem znaleźć ale nic nie działa (nie mam partycji recovery na dysku w komputerze chciałem robić kopie systemu raz na tydzień na zewnętrzny dysk )  ,  na nowo też nie da się wygrać systemu bo po wyborze opcji bootowania robi się czarny ekran i nie znika nic się nie dzieje jedyne co mogę zrobić to zrebootowac przyciskiem. Jak mówiłem nie zależy mi na danych tylko chce aby komputer znowu ruszył. Czytałem coś o opcji fdisk że można tym jakoś naprawić ale tak mi powiedział kolega lepiej tej opcji nie tykać jeśli nie wiem co robię.
Proszę o pomoc i życzę miłego dnia.


Ps tak moja płyta główna jest na liście wsparcia coreboota.

pavbaranov

Prawdopodobnie jakiś problem z dyskiem o UUID: 7c4375da-af57-49ab-8369-a33529e84f2c. Reszta informacji (o ile to wszystkie), nie jest raczej powodem opisywanego zachowania. Sprawdź sobie, który to napęd, ewentualnie zmień mu w fstab sposób, w jaki komputer go widzi.
Nie jest wykluczone, że problemy powoduje coreboot i/lub w ogóle instalacja linuksa na chromebooku. Nie mam z tym doświadczeń, ale np. z https://wiki.archlinux.org/index.php/Chrome_OS_devices/Custom_firmware wynika, że nie jest to "zwykła" instalacja systemu.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum